26. května 2022

Alpine představuje svůj vůz A110 Sastruga, který dnes bude mít premiéru ve světoznámých ulicích Monte Carla. Pilotovat jej bude záložní jezdec a vycházející hvězda týmu BWT Alpine F1 Team Oscar Piastri.

 

Model Alpine A110 Sastruga, odhalený minulý měsíc na veletrhu moderního a současného umění v Paříži, představuje jedinečné umělecké spojení značky Alpine Cars, jejího týmu Formule 1 a uměleckou skupinou Obvious, která se zabývá umělou inteligencí.

 

Model A110 Sastruga čerpá inspiraci ze sportovních úspěchů značky Alpine a využívá kreativní potenciál umělé inteligence (AI) a algoritmů k zobrazení jedinečného imaginárního okruhu s motivem sněhu na karoserii vozu, který je ódou na DNA značky Alpine v Alpách. Sastruga je jev, který vzniká působením větrné eroze sněhu na pevném povrchu a vyznačuje se vlnovitými tvary.

 

Další prvky jedinečné práce skupiny Obvious jsou k vidění v týmu BWT Alpine F1 Team v průběhu víkendu Velké ceny Monaka, a to v podobě uměleckých expozic na voze A522 a decentních změn v garáži týmu.

 

Oscar usedne do kokpitu vozu A110 Sastruga ve čtvrtek před Velkou cenou Monaka ve 12:30 před zraky svých týmových kolegů Estebana Ocona a Fernanda Alonsa.

 

Snímky a B-Roll z vůbec prvního představení A110 Sastruga na okruhu najdete na stránkách Alpine Cars Media Site.

 

Laurent Rossi, generální ředitel Alpine:

 

„O víkendu, kdy v Dieppe oslavíme nedožité sté narozeniny Jeana Rédélé, máme velkou radost, že tento úžasný výtvor poprvé okusí okruh Formule 1. Co je výjimečnějšího než to udělat tady v Monaku, kde srdce bije vášní pro motoristický sport, stejně jako srdce našeho zakladatele. Alpine má vždy uměleckou, elegantní stránku a sdílíme stejnou uměleckou vizi spojení minulosti a budoucnosti, kreativity s technologií jako Obvious. Pro Alpine představuje umění dokonalé spojení elegance a techniky. Už se nemůžu dočkat, až uvidím vůz a detaily, které s námi budou na Velké ceně Monaka.“