Někdo může považovat vítězství Estebana Ocona ve Velké ceně Maďarska 2021, první v jeho kariéře v F1, za výsledek náhody – vedlejší efekt závodění. Za Estebanovým úspěchem však vězí stejná houževnatost a vytrvalost, jakou mnozí přisuzují senzaci ze dne na den, než si uvědomí a posléze začnou zbožňovat odhodlání a talent, které jsou potřeba k tomu, aby se člověk dostal tak daleko jako on.

 

 

Jeho příběh začíná v malém městečku ve francouzské Normandii, když cestoval s rodiči od závodu k závodu, aby mohl rozvíjet svůj talent a získat šanci stát se dalším francouzským jezdcem na startovním roštu Formule 1. Jako juniorský jezdec se prosadil v motokárách a nakonec si získal pozornost RenaultAutomotive Group. Úspěšné působení ve Formuli Renault mu zajistilo místo v evropském mistrovství FIA Formule 3, které nakonec v roce 2014 vyhrál, a poté získal místo v rozvojovém programu jezdců týmu Mercedes a v roce 2015 vyhrál mistrovství GP3 Series. Jeho neúnavná snaha a vytrvalost spolu s tvrdou prací a obětavostí celé rodiny nakonec vyvrcholily v roce 2016 Estebanovým debutem v F1 při Velké ceně Belgie.

 

 

Od svého vstupu do týmu BWT Alpine F1 Team v roce 2020, kdy ještě závodil pod značkou Renault, zaznamenal Esteban exponenciální růst jak na trati, tak i mimo ni. Jeho sledující na internetu mu dokonce začali říkat „Estie Bestie“, což je roztomilá přezdívka, která dokonale vystihuje jeho vřelou a přátelskou povahu. Pokud Esteban zrovna nesoutěží o prvenství v závodech, je to ten typ člověka, který vám vyjde vstříc, abyste se cítili příjemně. Dbá na to, aby čas mimo trať věnoval odpočinku s rodinou a přáteli, a dodržuje přísný tréninkový plán, aby byl vždy připraven na další závod.

 

 

Estebanova rostoucí popularita na sociálních sítích jej přiměla k tomu, aby i nadále sdílel více ze svého osobního života na internetu, včetně objevování nových zájmů, když se zrovna nevěnuje závodění. V poslední době začal vášnivěji sledovat i jiné sporty, například fotbal a basketbal, a na Instagramu se občas podělí o své mimosezónní dovolené s přáteli a rodinou.

 

 

Esteban, který v roce 2021 přivezl ikonickou trofej ve tvaru fotbalového míče na slavnostní předávání Zlatého míče po boku svého tehdejšího týmového kolegy Fernanda Alonsa, dostal v roce 2022 možnost řídit na předávání Zlatého míče předváděcí vůz Alpine. Zlatá trofej byla dokonale uložena ve speciálně vyrobeném nástavci na voze a Esteban se zkušeně pohyboval ulicemi Paříže, aby zajistil, že trofej dorazí stylově do cíle. Jeho účast na předávání Zlatého míče v roce 2022 byla o to výjimečnější, že jej obdržel vynikající francouzský fotbalista Karim Benzema.

 

 

Esteban je již čtvrtým rokem v týmu BWT Alpine F1 Team příkladným vzorem pro skupinu mladých jezdců Alpine Academy a v programu Rac(H)er, pracovitým týmovým kolegou pro nespočet mužů a žen v rodině Alpine Cars a BWT Alpine F1 Team. A nyní i dalším Francouzem po boku týmového kolegy Pierra Gaslyho. Jsme hrdí na to, že v sezóně 2023 můžeme Estebanu Oconovi, který je na vrcholu své kariéry, fandit, a doufáme, že vy budete také.