24. února 2022

S Estebanem Oconem za volantem absolvoval monopost BWT Alpine F1 Team druhý den barcelonského shakedownu na okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya více než 100 kol.

 

Francouzský pilot tak mohl získat skutečnou představu o modelu A522 v návaznosti na pokrok, kterého dosáhl Fernando Alonso. Esteban během druhého oficiálního dne sezony ujel celkem 125 kol a splnil většinu kritérií stanovených týmem.

 

Tým zatím absolvoval 254 kol na trati dlouhé 4,655 km. To je více než 1 000 kilometrů, tedy vzdálenost mezi okruhem Barcelona-Catalunya a továrnou na motory Viry-Châtillon.

 

Počet kilometrů najetých týmem BWT Alpine F1 Team v uplynulých dvou dnech je dobrým znamením z hlediska spolehlivosti, a to i přes obvyklé komplikace spojené s testováním F1. Zítra dopoledne pojede Fernando a odpoledne nastoupí Esteban.

 

Esteban Ocon:

 

„Toto byl můj první skutečný den s A522. Je to neuvěřitelný pocit ujet tolik kol ve voze Formule 1! Bylo to perfektní seznámení s vozem, který byl vybaven správnými pneumatikami pro tyto specifické podmínky. Naším hlavním cílem pro oba dny bylo nasbírat další kilometry, a proto je dokončení více než 100 kol velmi povzbudivé. Vyzkoušeli jsme mnoho věcí, abychom zjistili, co je třeba upravit. Máme jasný plán pro konkrétní oblasti, které je třeba zlepšit, což je vždy prvním cílem předsezónního testování. Máme za sebou skvělý začátek a už se nemůžu dočkat, až se zítra dozvím víc.“

 

Alan Permane, sportovní ředitel týmu BWT Alpine F1 Team:

 

„Byl to další skvělý den. Dopoledne jsme strávili dolaďováním nastavení a s každým stintem jsme se o monopostu dozvídali víc a víc. Odpoledne jsme měli velmi slibnou testovací jízdu. Vůz byl spolehlivý, až na jedno menší přerušení kvůli výměně prasklého plochého ložiska. Jinak se nová pohonná jednotka a podvozek osvědčily. Odpolední testování na pneumatikách Pirelli se pojede na mokré trati. Fernando se zítra vrátí, aby dokončil to, co začal ve středu. Esteban ho později na mokru vystřídá.“