23. března 2023

Je těžké nebýt nadšený z toho, že se Francouz přidal k francouzskému týmu s ryze francouzskou jezdeckou sestavou. Příběh nemůže být dokonalejší – Ztracený syn se vrací do Normandie! – a navíc nabourává velkou část příběhu a jeho dosavadní kariéry. Pierre Gasly si v letošní sezóně poprvé vyzkouší závodění v barvách týmu BWT Alpine F1 Team, a proto vás zveme k bližšímu seznámení s mužem ukrývajícím se za plexi přilby.

 

 

Po devíti letech ve stejné organizaci začíná Pierre psát novou kapitolu své kariéry, která je plná vzrušení z nových výzev a úspěchů. Vstupem do týmu BWT Alpine F1 Team zaujímá pozici krajana svého spolujezdce Estebana Ocona, působí jako ambasador značky Alpine Cars, je vzorem pro skupinu mladých jezdců týmu Alpine Academy a v programu Rac(H)er a stává se nejnovějším týmovým kolegou mnoha mužů a žen, kteří pracují na tom, aby náš tým byl tím, čím je.

 

 

Ale... jestli jsme se o Pierrovi za ty roky, co sledujeme jeho kariéru, něco dozvěděli, tak je to fakt, že je mnohem víc než jen závodní jezdec.

 

 

Pierrovi známí vám řeknou, že obvykle chodí o pár minut později, s drzým úsměvem na tváři a s nejnovějšími statistikami ze včerejšího zápasu PSG na jazyku. Je vždy dokonale ustrojen, někdy dorazí přímo z pařížského týdne módy nebo z basketbalového zápasu ve Státech. A když zrovna není poblíž fyzicky, je zaručeně jen o pár lajků dál na Instagramu.

 

 

Zvládl křehkou rovnováhu mezi tím, jak být v paddocku tvrdým soupeřem a zároveň vyzařovat radostnou sebedůvěru, která mu vydržela po celých šest sezón ve Formuli 1.

 

 

Za to, jakým se Pierre Gasly stal člověkem a závodníkem, vděčí z velké části podpoře svého okolí. Vzhledem k tomu, že má čtyři starší bratry a spoustu neteří a synovců, je pro Pierra rodina středobodem zájmu a pomáhá mu čerpat energii mimo závodní dráhu.

 

 

Pierre strávil posezónní přípravu v teple Dubaje, poté se zastavil v Miami a s NBA odcestoval do Paříže. Na sociálních sítích se rychle objevily záběry, jak hraje basketbal s Charlesem Leclercem a legendami NBA Joakimem Noahem a Tonym Parkerem. Připomíná to, že vztahy mezi piloty na trati jsou stejně důležité jako vztahy mimo ni.

 

 

V tak rychlém a intenzivním sportu je hlubokou výsadou poznat závodníka osobně – a ještě větší výsadou je zařadit se mezi několik málo důvěryhodných, kteří mohou cestovat po celém světě po boku nejrychlejších sportovců světa. Jeho osobní tým se skládá z blízkých přátel a profesionálů v oboru, kteří se společně snaží zajistit, aby Pierre dosáhl svého maximálního potenciálu jako pilot i jako člověk.

Jelikož se sezóna rozjíždí a Pierre získává s BWT Alpine F1 Team své první body, těšíme se, že budeme moci oslavovat jeho úspěchy, učit se z jeho problémů, věnovat se jeho rozmanitým zájmům a zapojovat se do jeho aktivit na sociálních sítích. Nemůžeme se dočkat, co přinese sezóna 2023, a doufáme, že budete s námi.