21. února 2022

BWT Alpine F1 Team dnes v Paříži oficiálně představil svůj nový model A522, a zahájil tak novou éru dokonalosti a sportovních výkonů značky Alpine před tolik očekávanou sezónou mistrovství světa FIA Formule 1 v roce 2022. Vůz A522 si zachovává svůj výrazný modrý lak Alpine, který je letos doplněn ikonickými růžovými barvami BWT, nedávno představeného titulárního partnera týmu pro rok 2022. Stáj BWT Alpine F1 Team také představila „převrácené“ barvy, v nichž se nejvýraznějším odstínem stala růžová. Toto jedinečné zbarvení bude použito v prvních dvou závodech sezóny a podtrhuje nové partnerství s titulárním partnerem BWT.

 

Představení historicky druhého vozu Formule 1 stáje BWT Alpine F1 Team se zúčastnili generální ředitel Alpine Laurent Rossi, generální ředitel skupiny Renault Luca de Meo a nově jmenovaný šéf týmu Otmar Szafnauer. Na slavnostním odhalení očekávaného vozu A522 byli přítomni také oba jezdci Esteban Ocon a Fernando Alonso. Poté, co Alpine v loňské premiérové kampani ve Formuli 1 zaujal sportovní veřejnost, bude tento nově vzniklý tým v roce 2022 usilovat o další postup.

 

Technické týmy v Enstone nadále povede nedávno jmenovaná a zkušená dvojice Pat Fry, CTO, a Matt Harman, nový technický ředitel týmu. Na druhé straně kanálu ve Viry-Châtillon tým nedávno jmenoval Bruna Famina výkonným ředitelem Alpine Racing, který má za úkol maximalizovat výkon motoru a jeho integraci do šasi.

 

Zaměstnanci obou výrobních závodů pracovali nepřetržitě posledních 18 měsíců na vytvoření modelu A522 na pozadí rozsáhlých změn předpisů zavedených pro sezónu 2022. Spolupráce mezi oběma základnami byla pro uvedení modelu A522 do života klíčová. Vedle zcela nového podvozku a konstrukce vozu tým s hrdostí představil zcela novou pohonnou jednotku RE22, která je další kapitolou ve slavném odkazu francouzské automobilky ve Formuli 1. Specifikace motoru a jeho uspořádání umožnily týmu větší volnost při projektování zbytku vozu, aby lépe využil nejnovější technické předpisy a přizpůsobil se nové specifikaci paliva E10, která je dalším krokem k udržitelným palivům ve Formuli 1.

 

BWT Alpine F1 Team pokračuje se stejnou sestavou jezdců druhou sezónu. Esteban – nyní vítěz závodu Formule 1 – vstupuje do třetího roku v řadě s motorem Renault, zatímco Fernando zahajuje ve Formuli 1 historickou a potenciálně rekordní dvacátou sezónu.

Oscar Piastri je po loňském absolvování Alpine Academy oficiálním rezervním jezdcem týmu pro rok 2022. Australský jezdec je čerstvým vítězem šampionátu jezdců FIA Formule 2 pro rok 2021.

 

Esteban a Fernando usednou za volant monopostu A522 během zítřejšího natáčecího dne týmu na okruhu Catalunya a později v průběhu týdne zahájí předsezónní testování.

 

Laurent Rossi, generální ředitel, Alpine:

 

„S velkým potěšením dnes představujeme světu náš monopost A522, který je další kapitolou značky Alpine ve světě Formule 1. Jsme hrdí závodníci a do této nové generace vozu jsme vložili podstatu závodního odkazu a vášně značky Alpine. Ve společnosti Alpine máme jasný plán a vizi a máme k dispozici ty nejlepší lidi v oboru, kteří nám pomáhají posouvat se vpřed a realizovat naše ambice. Náš tým je nyní silnější a doufáme, že i lépe připravený na budoucnost. Naše sestava jezdců je dokonalým receptem na dosažení výsledků, kterých chceme na trati docílit. V roce 2022 chceme dosáhnout neustálého pokroku a komplexního rozvoje na všech pracovištích, abychom se v budoucnu mohli ucházet o titul. Jdeme správným směrem a chceme pokračovat ve výstupu na vrchol.“

 

Esteban Ocon, BWT Alpine F1 Team pilot:

 

„Jsem samozřejmě velmi nadšený nejen z toho, že poprvé uvidím A522, ale že s ním také tento týden poprvé vyrazím na trať. Vždycky je čest poprvé řídit nový vůz Formule 1, protože víte, kolik za tím stojí tvrdé práce v zákulisí obou továren v Enstone a Viry-Châtillon, kde v různých odděleních pracuje spousta talentovaných lidí. Tento pocit a s ním související zodpovědnost jsou skutečně jedinečné a velmi výjimečné. Cítím se dokonale připraven, jak po fyzické, tak i psychické stránce, takže pojďme na trať a uvidíme, co máme letos v rukou!“

 

Fernando Alonso, BWT Alpine F1 Team pilot:

 

„Těší mě, že jsem zpět a nyní tvrdě pracuji na tom, abych byl připraven na novou sezónu. Na tuto změnu pravidel se čekalo dlouho poté, co byla odložena kvůli pandemii. Vůz po zavedení nových předpisů vypadá fantasticky a líbí se mi i nové zbarvení. Máme nový motor a jsme přesvědčeni, že jsme této nové generaci vozu věnovali poctivý vývoj. Jak si všichni stojí, se dozvíme až v Bahrajnu, ale těšíme se, až tento týden vůz poprvé vyzkoušíme při testování. Doufám, že se nové předpisy osvědčí a že se nám letos dostane více vzrušujících závodů kolo na kolo.“