26. srpna 2022

Tým BWT Alpine F1 Team se po letní přestávce Formule 1 tento víkend vrátil k závodům do proměnlivých podmínek ve Spa-Francorchamps na Velkou cenu Belgie.

 


Fernando Alonso skončil v časových tabulkách na sedmém místě a Esteban Ocon šestnáctý po dni se smíšenými podmínkami na okruhu s délkou 7,004 km v ardenském lese, kdy v průběhu dne občas pršelo.

 

Oba jezdci jeli s malými vylepšeními na A522 včetně vzduchových kanálků chlazení zadních brzd a podlahových difuzorů vzduchu.

 

V prvním volném tréninku musel Esteban po krátké chvíli jízdu ukončit kvůli problémům s hnací hřídelí, kterou jsme pak na druhý volný trénink vyměnili.
Oba jezdci zajeli skvělý druhý trénink, kdy v posledních 10 minutách déšť bránil jakékoli rychlejší jízdě a Fernando zakončil den sedmnáctým nejrychlejším časem kola 1 minuta 46,975 sekund a Esteban šestnáctým časem 1 minuta 47,944 sekundy.

 

Esteban Ocon: „Je skvělé opět usednout po letní přestávce do formule a je to vždy fajn jezdit na této klasické trati. Co se týče pátku, nebyl to jednoduchý den. Na začátku prvního volného tréninku jsme měli problém s hnací hřídelí, takže jsme vynechali většinu tréninku, a druhý volný trénink narušilo počasí, takže program neběžel nijak hladce. Zkrátka máme určitě na čem pracovat, ale dnes jsme získali dostatek dat, abychom mohli provést analýzu a zlepšení pro zítřek. Určitě toho dokážeme více.“

 

Fernando Alonso: „Nejprve chci říci, že je skvělé být opět zde! Jízda ve vozech Formule 1 ve Spa-Francorchamps vám vždy vyplaví adrenalin, takže je to vždy pátek plný zábavy. Provedené změny trať příliš nezměnily, jsou zde jen bezpečnější oblasti únikových zón. Neměli jsme stabilní povětrnostní podmínky pro testování pneumatik, takže zítra ve třetím volném tréninku budeme muset ještě pár věcí vyhodnotit. S vozem se tu jede docela dobře, takže doufejme, že nás čeká další víkend plný závodění.“

 

Pat Fry, technický ředitel: Obě dnešní tréninkové jízdy byly ovlivněny počasím, které ztížilo všem účastníkům v závodním poli jejich program. Pokud to můžeme za těchto podmínek posoudit, naše vylepšení fungují podle očekávání a naše časy vypadají slibně. Ráno měl Esteban problém, který jsme prošetřili a dobře pochopili, a neměl by nás ovlivnit po zbytek víkendu. Kompletně také měníme pohonnou jednotku u Estebanova vozu, stejně jako mnoho dalších týmů: délka trati a její konfigurace minimalizuje dopady. Po zbytek víkendu by mělo pršet jen málo, a tak se můžeme těšit na sobotu a neděli s lepšími podmínkami.“