TECHNICKÝ ŘEDITEL, VIRY-CHÂTILLON

ERIC MEIGNAN

Alpine F1 management – Eric Meigman

Biografie

Eric Meignan nastoupil do týmu Alpine Racing v říjnu 2023 jako technický ředitel na týmové základně ve Viry-Châtillon. Eric, který je specialistou na motory s více než 30letou praxí v motorsportu, dohlíží na vývoj pohonné jednotky. Hlavním Ericovým cílem je práce na pohonné jednotce týmu pro rok 2026 v očekávání změn předpisů FIA pro motory v roce 2026.
 

Eric po absolvování magisterského studia v oboru mechaniky a energetiky na École Nationale Supérieure d'Arts et Métiers zahájil v roce 1994 svou kariéru v automobilce Peugeot jako konstruktér. Na École Nationale Supérieure du Pétrole et des Moteurs získal také postgraduální inženýrský titul v oboru motorů, turbokompresorů a termodynamiky.
 

V průběhu své kariéry pracoval na různých pozicích ve společnostech Cosworth Racing, Mecachrome a Hyten SA. V roce 2015 převzal funkci hlavního inženýra ve společnosti Mercedes AMG High Performance Powertrains a v roce 2017 byl povýšen na vedoucího oddělení. V roce 2020 se Eric přesunul do Scuderie Ferrari na pozici vedoucího oddělení, kde zůstal čtyři roky a v roce 2023 nastoupil do týmu Alpine Racing.