VP ALPINE MOTORSPORTS

Bruno Famin

Bruno Famin – WEC – Alpine

Biografie

Bruno Famin začal v roce 1989 působit v motorsportu u značky Peugeot, kde pracoval pro Peugeot Talbot Sport na motorech a převodovkách.  Úzce spolupracoval na projektech jako 905 Spider a 106 GRA. 

V roce 2005 se Bruno stal technickým ředitelem Peugeot Sport a v roce 2012 převzal funkci ředitele společnosti. Hrál zásadní roli v projektu 908, který zvítězil v Le Mans, a při rekordním vítězství na Pikes Peak v roce 2013, kterého dosáhl Sébastien Loeb. Byl také u tří vítězství v Rallye Dakar v letech 2016 až 2018 a u vítězství v mistrovství světa v rallycrossu v roce 2015.

 

V roce 2019 se Bruno stal provozním ředitelem Mezinárodní automobilové federace (FIA).  Jeho hlavním úkolem bylo řídit bezproblémovou integraci různých sportovních a podpůrných funkcí federace.

 

Bruno Famin se přidal k týmu BWT Alpine F1 Team před začátkem sezóny 2022 mistrovství světa Formule 1®. Byl jmenován výkonným ředitelem Alpine Racing, zodpovědným za vývoj pohonné jednotky pro F1 a úzce spolupracoval se závodem v Enstone na optimalizaci výkonu v rámci šasi.

 

V červenci 2023 byl Bruno jmenován viceprezidentem Alpine Motorsports a poté dočasným šéfem týmu, který byl podřízen přímo Philippu Kriefovi, generálnímu řediteli Alpine. Z této pozice Bruno řídí aktivity Alpine ve všech motoristických disciplínách, včetně nejnovější kampaně mistrovství světa ve vytrvalostních závodech a nového boje o vítězství v Le Mans, kde již dříve dosáhl úspěchu.

Novinky z WEC

DOSTÁVEJTE NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Objevujte dál