CHARLES MILESI

Charles Milesi – WEC Alpine

Charles Milesi se narodil v roce 2001 a je tak nejmladším jezdcem v sestavě Alpine pro sezónu 2024. Rychle se etabloval jako jeden z nejzářivějších talentů vytrvalostních závodů. Po pozoruhodném debutu v jednosedadlových vozech přijal tento Francouz v roce 2021 výzvu v podobě plné sezóny mistrovství světa FIA ve vytrvalostních závodech, kde předvedl míru svého talentu a hned ve své první kampani získal titul mistra světa ve třídě LMP2 a závod 24 hodin v Le Mans. Skutečně snový debut po boku kolegy z A424 Ferdinanda Habsburga.


Po kampani v týmu Richard Mille Racing, který řídí Signatech, přešel Charles v roce 2023 k Alpine a odměnil naši důvěru dalším umístěním na stupních vítězů v Monze. Ukázalo se, že je to perfektní krok na žebříčku k účasti ve špičkovém hyperautomobilu v roce 2024. Tým Alpine Endurance potvrdil naši důvěru v Charlese tím, že přijal jednoho z nejrychlejších a nejzajímavějších mladých jezdců na startovním roštu, jehož cílem je pokořit tuto novou horu.


„Jsem rád, že mohu v roce 2024 pokračovat ve svém dobrodružství v rodině Alpine, tentokrát ve voze Hypercar,“ říká Charles. „Měl jsem to štěstí, že jsem se mohl podílet na vývoji vozu, a bylo pro mě nesmírně obohacující vidět vývoj projektu zblízka. Stále je na čem pracovat, ale udělali jsme velký pokrok a jsme na správné cestě. Všichni se těší na první závod v Kataru a hlavně na to, až uvidí Alpine Hypercar na startovním roštu závodu 24 hodin v Le Mans.“

Novinky z WEC

DOSTÁVEJTE NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Objevujte dál