Ferdinand Habsburg

Ferdinand Habsburg – WEC Alpine

Alpine vítá novou tvář značky v podobě Ferdinanda Habsburga, který se v roce 2024 zapojí do našeho programu Hypercar. Prokazuje, že je všestranným závodním jezdcem, a díky jeho skrytému talentu ve vytrvalostních závodech jsme ho měli před touto novou výzvou neustále v hledáčku.


V roce 2021 zažil tento Rakušan pohádkovou debutovou sezónu v mistrovství světa FIA ve vytrvalostních závodech, když vyhrál titul i závod 24 hodin v Le Mans v kategorii LMP2 společně s Robinem Frijnsem a dalším jezdcem A424 Charlesem Milesim.


V následujícím roce Ferdinand potvrdil svůj talent ziskem evropského titulu a nadále dosahoval dobrých výsledků ve všech svých závodech. Po přesvědčivé sezóně 2023 v LMP2 usedl za volant vozu Alpine A424 během vytrvalostních testů na trati Motorland Aragón, kde se seznamoval s vozem i týmem.


„Jsem nadšený, že mohu přijmout tuto výzvu u Alpine,“ říká Ferdinand. „Bezpochyby je to posun oproti tomu, co jsem zažil ve své dosavadní závodní kariéře. Od okamžiku podpisu smlouvy s Alpine jsem si uvědomil, že se mi splnil dětský sen. „V Motorlandu jsem se okamžitě cítil jako součást týmu, i když tlak na mě byl citelný. Začít s vytrvalostním formátem při testování může být náročné kvůli zvykání si na nové prostředí, ale já jsem se hned cítil jistě. Už se nemůžu dočkat na to, co nás čeká v sezóně 2024.“

Novinky z WEC

DOSTÁVEJTE NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Objevujte dál