MATTHIEU VAXIVIERE

Matthieu Vaxiviere – WEC Alpine

Rodák z francouzského Limoges Matthieu Vaxiviere zahájil svou kariéru v roce 2010 v přátelském světě Mitjet, poté se přesunul do jednosedadlových vozů, kde hned na první pokus získal titul ve francouzské Formuli 4. V roce 2016 získal titul v Electric Andros Trophy a poté přešel ke sportovním a vytrvalostním závodům. V roce 2017 se pak poprvé zúčastnil závodu 24 hodin v Le Mans.

 

Vycházející hvězda se v roce 2021 spojila s týmem Alpine Endurance a následně v sezóně 2022 obsadila druhé místo v mistrovství světa FIA ve vytrvalostních závodech. Sedmkrát závodil v Le Mans a jednou se umístil na stupních vítězů ve třídě Hypercar a dvakrát ve třídě LMP2 na slavném okruhu Circuit de la Sarthe.

 

Má za sebou působivé výsledky, zejména v závodech evropské série Le Mans a 24 hodin v Daytoně, kde s vozy s podvozkem Oreca vystoupal na stupně vítězů. Po třech sezónách spolupráce s Alpine bude tento Francouz od roku 2024 pokračovat v boji za „Les Bleus“ v mimořádně náročné konkurenci vozů kategorie Hypercar.

 

„Závodit v roce 2024 s Alpine Hypercar pro mě znamená velký úspěch,“ přiznává Matthieu. „Veškerá energie a úsilí, které jsem během své kariéry vynaložil, směřovaly k tomuto cíli, kterým je účast v nejvyšší kategorii vytrvalostních závodů. „Je to pokračování let, které jsem strávil s týmem, a účast na vývoji vozu mi také umožnila podělit se s nimi o tuto novou ambici. Soupeřit s největšími automobilkami je úžasné a jsem hrdý na to, že mohu být součástí tohoto týmu.“

Novinky z WEC

DOSTÁVEJTE NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Objevujte dál