MICK SCHUMACHER

Mick Schumacher – WEC Alpine

Mick Schumacher je jedním z nejzářivějších nových talentů v motorsportu a jeho jméno bude v letošním roce vyobrazeno na voze Alpine A424.

 

 

Jako vítěz Formule 4 si v roce 2018 zajistil evropský titul ve F3 a o dva roky později získal titul v šampionátu F2. Tento syn sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera postoupil do Formule 1 a v letech 2021–22 závodil za tým Haas F1 Team, než přešel do Mercedesu jako rezervní jezdec.

 

 

V roce 2023 Mick poprvé řídil prototyp Endurance a německý jezdec se spolu se svými budoucími týmovými kolegy učil finesám našeho nového prototypu. Po slibném prvním startu se v roce 2024 přihlásil v rámci mistrovství světa vytrvalostních závodů FIA do premiérové třídy Hypercar v její nejkonkurenčnější éře za poslední desetiletí.

 

 

„S Alpine pro mě začíná nová kapitola v kategorii WEC Hypercar,“ říká Mick. „Vůz je působivý a nemůžu se dočkat, až do něj usednu. Vyrostl jsem na monopostech, takže řízení vozu s uzavřeným kokpitem a zakrytými koly je skvělou příležitostí ke zdokonalení mých řidičských dovedností. „Vytrvalostní závody jsou pro mě novou výzvou a příští rok s Alpine určitě prožijeme skvělé okamžiky.“

Novinky z WEC

DOSTÁVEJTE NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Objevujte dál