NICOLAS LAPIERRE

Nicolas Lapierre – WEC Alpine

Nicolas Lapierre je zkušený závodník, který závodil po celém světě v jednomístných, cestovních a sportovních vozech. Podílel se na nejpamátnějších okamžicích naší historie vytrvalostních závodů, když s Alpine získal tři vítězství ve třídě 24 hodin v Le Mans a dva tituly mistra světa v kategorii LMP2.

 

 

Jako vývojářský jezdec modelu A424 je Nicolas součástí tohoto dobrodružství od samého počátku projektu Hypercar a bezesporu si zaslouží hlavní místo za volantem našeho nového soutěžního vozu v sezóně 2024 mistrovství světa FIA ve vytrvalostních závodech. Bude i nadále přispívat svými rozsáhlými zkušenostmi, sebedůvěrou a klidem, aby posílil naši novou skvělou jezdeckou sestavu.

 

 

„Je to ambiciózní projekt a já jsem byl hrdý na příležitost, kterou jsem při vývoji vozu dostal,“ říká Nicolas. „Tento tým mám obzvlášť rád. Dosáhli jsme úspěchu a návrat do programu Hypercar je skvělou příležitostí. „Čeká nás nová éra vytrvalostních závodů s konkurencí větší než kdykoli předtím. Možnost nadále přispívat do historie Alpine a měřit se s největšími jmény automobilových závodů je vzrušující. Budeme reprezentovat „Les Bleus“ a nemůžeme se dočkat, až uvidíme fanoušky na 24 hodin v Le Mans a dalších závodech šampionátu.“

Novinky z WEC

DOSTÁVEJTE NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Objevujte dál