PAUL-LOUP CHATIN

Paul-Loup Chatin – WEC Alpine

Paul-Loup se narodil v roce 1991. Jako dorostenec začal jezdit na motokárách a v roce 2010 přestoupil do monopostů, kde okamžitě získal titul Volant Euro Formula a v následujících sezónách se postupně umisťoval na stupních vítězů. Stejně rychle se prosadil i ve vytrvalostních závodech, kde v roce 2013 získal titul ve třídě LMPC v evropské sérii Le Mans.

 

 

V následujícím roce získal s týmem Signatech Alpine evropský titul v kategorii LMP2 a po umístění na stupních vítězů v závodě 24 hodin v Le Mans získal cenu „Prix Jean Rondeau“, která se uděluje mladým francouzským jezdcům za jejich talent, vytrvalost a odvahu.

 

 

Poté pomohl týmu Alpine postoupit do mistrovství světa FIA ve vytrvalostních závodech a poté se pustil do nových výzev. V roce 2019 získal svůj druhý evropský titul v Le Mans a v roce 2021 vyhrál kultovní závod 24 hodin v Daytoně ve voze s podvozkem Oreca, v roce 2023 zvedl nad hlavu trofej IMSA LMP2 a v závodě 24 hodin v Le Mans ovládl Hyperpole. Díky svým působivým výsledkům je jasnou volbou pro náš tým jezdců A424.

 

 

„Jsem moc rád, že se v sezóně 2024 znovu přidám k Alpine ve třídě Hypercar,“ říká Paul-Loup. „Kariéru ve vytrvalostních závodech jsem začal v roce 2014 u týmu Signatech Alpine, který jsem vždy sledoval. „Reprezentovat francouzského konstruktéra na nejvyšší úrovni ve světovém motorsportu je pro mě jako Francouze čest, zejména v největším automobilovém závodě na světě 24 hodin v Le Mans. Proto každé ráno vstávám. Na začátek sezóny se nemohu dočkat.“

Novinky z WEC

DOSTÁVEJTE NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Objevujte dál