GENERÁLNÍ ŘEDITEL ALPINE

PHILIPPE KRIEF

Philippe Krief – Alpine GENERÁLNÍ ŘEDITEL

Biografie

Philippe Krief se narodil v roce 1965 a vystudoval Ecole Nationale Supérieure de Techniques Avancées v Paříži – nejstarší inženýrskou školu ve Francii. Je specialistou na podvozky s neskonalým nadšením pro automobily, který se může pochlubit více než 35 lety zkušeností v automobilovém průmyslu. Philippe pracoval jako inženýr a poté jako technický ředitel a získal bezkonkurenční zkušenosti s vývojem modelových řad výkonných vozů.

Svou kariéru zahájil jako inženýr ve skupině Michelin, kde pracoval více než 10 let. Poté působil v letech 1998 až 2011 ve skupině FIAT, kde měl na starost podvozky a dynamiku vozů. Philippe zůstal v Itálii a pokračoval ve své kariéře v automobilkách Ferrari, Maserati a Alfa Romeo, kde zastával vedoucí technologické a inženýrské pozice. Na svět přivedl vysoce ceněné modely, jako jsou Alfa Romeo Giulia, Stelvio a Ferrari 458 Speciale.

Poté se stal vedoucím oddělení výzkumu a vývoje automobilky Ferrari
Philippe Krief byl 20. července 2023 jmenován generálním ředitelem automobilky Alpine, kam nastoupil o několik měsíců dříve jako ředitel pro konstrukční řešení a produktovou výkonnost.

Novinky z WEC

DOSTÁVEJTE NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Objevujte dál