ŘEDITEL TÝMU ALPINE ENDURANCE TEAM

PHILIPPE SINAULT

Philippe Sinault – WEC – Alpine

Biografie

Phillipe Sinault se narodil několik hodin po legendárním finiši závodu 24 hodin v Le Mans v roce 1966 a jeho osud byl rychle spojen s motoristickým sportem.

 

Philippe jezdil v monopostových sériích a vystudoval komunikaci na univerzitě v Bordeaux, než v sobě objevil nadání pro rozvoj programů s podporou uznávaných partnerů. V roce 1990 založil se svým obchodním partnerem Jean-Pierrem Tallanem společnost Groupe Signature, do níž se zapojil i Lionel Chevalier. Soutěžní divize společnosti se brzy dočkala úspěchů a titulů na národní i mezinárodní scéně a zároveň zásadně přispěla ke kariéře několika známých jezdců.

 

V roce 2009 se Philippe pustil do vytrvalostních závodů a poprvé se zúčastnil závodu 24 hodin v Le Mans. Po slibných začátcích se značkou Aston Martin a zisku koruny v poháru Intercontinental Le Mans Cup s Nissanem v roce 2011 mu Alpine svěřila program rozvoje image značky.

 

Philippe tento projekt vedl a hned získal tituly v evropské sérii Le Mans v letech 2013 a 2014, následovala tři vítězství v závodě 24 hodin v Le Mans (2016, 2018 a 2019) a dva světové tituly (2016, 2018 a 2019).

 

Philippe Sinault, který má za sebou již několik úspěšných desetiletí v motorsportu, přispívá svými kvalitami lídra k ambicím Alpine na nejvyšší úrovni vytrvalostních závodů.

 

Stanovil jste si pro toto období učení nějaké cíle?

 

„Musíme být pokorní, ale ambiciózní. Potřebujeme pokoru, protože procházíme velkými změnami a jako tým děláme obrovský krok vpřed. Musíme se naučit používat tento technický balíček, být spolehliví a dokončovat závody. Vzhledem ke svému potenciálu však musíme být ambiciózní, protože reprezentujeme jméno Alpine na nejvyšší úrovni. Je těžké říci, zda budeme mít letos šanci, ale prahneme po dobrých výsledcích a budeme se chtít poměrně rychle dostat do mixu se vším, co jsme s Alpine zavedli.“

Novinky z WEC

DOSTÁVEJTE NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Objevujte dál