ALPINE A290_β – Design

Umění automobilového designu

NAŠI DESIGNÉŘI

DESIGN, BARVY A MATERIÁLY

Nahlédněte do tvůrčího procesu A290_ β s uměním a inovacemi interiérového designéra Joshuy Reera a designéra barev a materiálů Gaëtana Fumaze.

Youtube je deaktivován. Povolit uložení sociálních souborů cookie pro přístup k obsahu videa.

DESIGN INTERIÉRU

NÁŠ ZÁVODNÍ ODKAZ

ALPINE A290_β – Design

A290_β: VÝKON NA PLNÉ OBRÁTKY

A290_β se může pochlubit interiérem bez displejů, který umožňuje řidiči plné soustředění na jízdu. Volant inspirovaný závodními vozy značky je vybaven jedinečným tlačítkem „OV“ pro předjíždění s 10sekundovým zvýšením výkonu.

 

V tomto voze se dokonale snoubí minimalistický interiér rallyových vozů s nejmodernějšími technologiemi F1.

ALPINE A290_β – Design

INTERIÉR, KDE JE ŘIDIČ V HLAVNÍ ROLI

A290_β se vyznačuje dokonalou souhrou interiéru a exteriéru díky čelnímu sklu, které přesahuje přes kapotu, což zdůrazňuje centrální pozici řidiče. Tento jedinečný prvek zvýrazňuje palubní deska ve tvaru šípu, inspirovaná zúženou přídí vozů Formule 1, která se rozšiřuje směrem ven přes zrcátka. Toto vizuální propojení interiéru s exteriérem vyjadřuje neúnavnou snahu značky Alpine o intenzivní jízdní zážitky.
 

BARVY A MATERIÁLY

SPLYNUTÍ A VÁŠEŇ

Jemná kombinace purpurové a modré barvy uvnitř vozu ztělesňuje prioritu značky Alpine – nabídnout pocit splynutí. Purpurová barva evokuje rychlost a technickou zdatnost, zatímco modrá dodává v třímístném kokpitu pocit soudržnosti. Interiér vozu A290_β je jedinečný svým designem a strukturou, stejně jako použitými materiály, které jsou zároveň rafinované, luxusní, moderní a technologicky vyspělé.
 

ALPINE A290_β – Design

DESIGN EXTERIÉRU

ELEGANTNÍ A MODERNÍ SILUETA

ALPINE A290_β – Design

AERODYNAMICKÝ DESIGN: POTĚŠENÍ Z JÍZDY NA PRVNÍM MÍSTĚ

Přední maska se pyšní velkorysými nasávacími otvory pro optimalizaci proudění vzduchu a chlazení. Elegantní zrcátka zlepšují aerodynamiku, zatímco výrazné ukazatele ještě více umocňují dynamický ráz vozu.


Typický podpis světel ve tvaru písmene „X“ čerpá inspiraci z ikonických světlometů modelu A110 a z dědictví historických závodních vozů. Svislá zadní světla připomínající sportovní model A470 dodávají designu nádech závodního ducha.

ALPINE A290_β – Design

ALPINE A290_β – Design

A290_β nabízí pohled do budoucnosti dynamického a agilního sériového vozu s krátkým rozvorem a širokou karoserií.

 

Tento showcar vystihuje samotnou podstatu značky Alpine, představuje radost z jízdy na elektrický pohon, který posouvá pojem sportovní jízda na dosud nepoznanou úroveň. Moderní design karoserie propojuje robustní tvary se složitými technickými prvky a podtrhuje neochvějnou snahu o vysoký výkon.

 

Matný bílý lak karoserie, připomínající vysoké horské vrcholy, odhaluje při dopadu světla jemné třpytivé akcenty.

ALPINE A290_β – Design
Image Alt

Nechte se vtáhnout do závodu