WEC Team – Alpine

Tým

TÝM A470 č. 35

Alt Image C29

Státní příslušnost: Brazílie

 

„Po dvou skvělých letech v hlavní kategorii Hypercar jsem rád, že se vracím do LMP2 a začínám s Alpine svou šestou sezónu. Chtěl bych poděkovat společnostem Alpine, Signatech a Philippe Sinault za jejich neochvějnou důvěru.

S oběma novými kolegy jsme připraveni dát do letošní sezony všechno a už se těším na 1000 mil Sebringu.“

Alt Image C29

Státní příslušnost: Británie

 

„Mám velkou radost, že se mohu přidat k týmu Alpine Elf Endurance Team na mistrovství světa FIA ve vytrvalostních závodech 2023. Pro mou kariéru je to velká změna směru, ale těším se na novou výzvu a zároveň na to, že budu součástí programu Alpine a budu pokračovat v rozvoji svého vztahu s globální značkou Alpine. »

Alt Image C29

Státní příslušnost: Mexiko

 

„Jsem nadšený, že se mohu přidat k vytrvalostnímu týmu Alpine Elf ve své první sezóně ve vytrvalostním mistrovství světa. Podařilo se mi uspět v ELMS, ale mým hlavním cílem je nakonec vyhrát Le Mans. Přestupem do Alpine se dostávám do jednoho z nejlepších týmů a po jejich boku budu bojovat, abych toho dosáhl.“

TÝM A470 č. 36

Alt Image C29

Státní příslušnost: Francie

 

„Víme, že tento rok je přechodový a navzdory všem změnám, které se v posledních letech udály, se vracíme do kategorie, kterou dobře známe. Bude to velká výzva, ale uděláme vše pro to, abychom vyhráli a zároveň se připravili na budoucnost.

Na letošní sezónu se dívám s důvěrou, protože jsem si jistý, že naše trio bude mít vynikající souhru a ambice potřebné k vyhrávání závodů, Le Mans a titulu.“

Alt Image C29

Státní příslušnost: Francie

 

„Už se nemohu dočkat, až s týmem Alpine Elf Endurance Team odstartujeme sezónu 2023. Proti tomuto týmu jsem závodil dlouhá léta a přidat se k němu je pro mě velkou ctí.

Budeme mít za soupeře týmy, které již získaly tituly ve WEC a ELMS, ale jsme odhodláni bojovat o co nejvíce vítězství v závodech a o titul.“

Alt Image C29

Státní příslušnost: Francie

 

„Jsem opravdu rád, že mohu pokračovat ve své cestě se společností Signatech a že jsem se letos stal součástí rodiny Alpine. Těžko jsem si mohl přát něco lepšího než stát se v pouhých 21 letech jezdcem francouzského výrobce a francouzského týmu.

Nemůžu se dočkat, až začne sezóna a uvidíme, čeho společně dosáhneme.“

 

 

Philippe Sinault – WEC – Alpine

ŘEDITEL TÝMU ALPINE ELF ENDURANCE TEAM

Philippe SINAULT

„Jsme závodníci a pro Alpine bylo nemyslitelné, abychom se nezúčastnili oslav stého výročí závodu 24 hodin v Le Mans. Rozhodně jsme se chtěli zúčastnit, protože soutěžení máme v krvi a DNA, a také nám to umožňuje sladit se s většinou technického personálu, který přijme výzvu, jež nás čeká v roce 2024. Před zahájením vývoje našeho budoucího prototypu LMDh bylo naším úkolem tuto zimu plně pochopit letošní sezónu a výzvy, kterým budeme v LMP2 čelit. Museli jsme sestavit dvě homogenní a soudržné jezdecké sestavy a zároveň zohlednit specifická pravidla LMP2, zejména s jedním jezdcem se stříbrnou licencí v každém voze. Jsme hrdí na naše trojice, které kombinují zkušené jezdce s velkým potenciálem do budoucna.

Alt Image C29

Každý zná kvality a schopnosti Matthieua, Andrého a Charlese, zatímco Julienovy zkušenosti mluví samy za sebe, stejně jako Memoovy výsledky. Také jsme plně odhodláni vést Olliho k úspěšnému posunu v jeho kariéře, stejně jako jsme to dříve udělali s Andrém a mnoha dalšími. Rádi také v týmu vítáme Reshada De Geruse jako rezervního jezdce pro sezónu 2023. Je to talentovaný jezdec, jehož výkony v ELMS budeme letos bedlivě sledovat. Nakonec je LMP2 kategorie, která se během naší dvouleté nepřítomnosti obrovsky posunula a došlo k úplnému přehodnocení technických předpisů týkajících se aerodynamiky, motorů a pneumatik. Čeká nás vynikající pole s neuvěřitelně silnou konkurencí, ale my se na tuto výzvu těšíme a nemůžeme se Sebringu dočkat!“

Objevujte dál

Alpine Shop – obchod
Alpine ShopObjevte naše produkty Alpine
F1 – Alpine motorsports
FORMULA 1Všechny novinky