A424_β – Alpine

A424_β Alpine Hypercar na rok 2024

Návrat na nejvyšší úroveň

Nejnovější kapitola značky Alpine

Alpine se vrací na špičku vytrvalostních závodů. Představením modelu A424_β vstupuje více než 60letá historie do nové hybridní kapitoly. Cílem je zopakovat slavné vítězství značky Alpine v závodě 24 hodin v Le Mans z roku 1978 a zároveň od roku 2024 usilovat o celkové prvenství v nové, ostře sledované kategorii Hypercar mistrovství světa ve vytrvalostních závodech.

Vzrušující nový začátek

Díky kombinaci know-how Alpine Racing a Signatech s jedinečným stylem designového oddělení se A424_β utká s těmi nejzvučnějšími jmény tohoto sportu v nezaměnitelném stylu.

A424_β – Alpine

Přetrvávající historie

Alpine a vytrvalostní závody jdou ruku v ruce již 60 let, což tomuto novému dobrodružství dodává vzrušující a emotivní příběh. 

Vývoj zcela nové legendy

A424_β – Alpine

Výrazná karoserie

Po deseti společných úspěšných letech bylo pokračování spolupráce s francouzskou společností Oreca na novém podvozku třídy LMDh Hypercar jasnou volbou. Přesto není sladění požadavků konstruktérů a designérů vůbec snadné. „Museli jsme skloubit dva velmi odlišné světy,“ říká Christophe Chapelain, hlavní konstruktér Alpine LMDh.

A424_β – Alpine

Výrazná světla

Výrazná zadní světla modelu A424_β dokazují, že svět techniky a designu se může krásně doplňovat. „To je možná nejvýraznější prvek vozu,“ konstatuje Raphaël Linari, hlavní designér exteriéru a závodních vozů Alpine. „Reinterpretací šipky ve tvaru písmene A jsme vytvořili podpis specifický pro náš vůz kategorie LMDh.“ Vozy jedoucí za vámi si nespletou, kdo jede v čele.

A424_β – Alpine

Úžasný výkon

Partnerem Alpine pro motory je společnost Mecachrome, která má s vytrvalostními závody bohaté zkušenosti. V týmu Alpine Racing úzce spolupracovali s odborníky z Viry-Châtillon na výrobě 3,4litrového motoru V6, jehož uspořádání s jedním turbodmychadlem je v kategorii hypercarů jedinečné. Jeho výkon se blíží 700 koním, přičemž ze světa Formule 1™ pochází hybridní know-how.

Nejdůležitější technické parametry

Motor

3.4 V6 turbo

s hybridní technologiíMaximální výkon 675 koní

Převodovka

šestistupňová

sekvenční převodovka Xtrac

Podvozek

1030 kg

Karbonová strukturaDélka 4645 mm

A424_β – Alpine

Výrazně charakteristický vzhled

Designéři Alpine se snažili, aby model A424_β nadále vyzařoval DNA značky. Aby dosáhli siluety silničního hyperarcaru, inspirovali se úžasným koncepčním vozem Alpenglow.

Objevujte dál

Alpine Shop – obchod
Alpine ShopObjevte naše produkty Alpine
F1™ – Alpine motorsports
F1™Nejnovější zprávy