Program Rac(H)er – Alpine

PROGRAM RAC(H)ER

PODPORA ŽENSKÝCH TALENTŮ

„Prostřednictvím programu Rac(H)er se neúnavně snažíme posílit postavení žen a povzbudit nové generace, aby se zapojily do motosportu, ať už jde o inženýrky, mechaničky či jezdkyně.“

 

Claire Mesnier, viceprezidentka Alpine pro lidské zdroje

SEZNAMTE SE S NAŠIMI AKCEMI

NA PODPORU ROVNÝCH PŘÍLEŽITOSTÍ

Alt Image C29

PROGRAM RAC(H)ER

PODPORA ROVNÝCH PŘÍLEŽITOSTÍ

Za celých 72 let trvání závodů Formule 1 bylo z 885 jezdců pouze šest žen! Program Rac(H)er podporuje od roku 2022 zapojení žen, a to od technických pozic až po závodění. Interně program odbourává předsudky a mění naši firemní kulturu podporou rovnosti žen a mužů. Na okruhu Rac(H)er vyhledává, rekrutuje a doprovází nadějné mladé ženy na cestě k vítězství. S programem Rac(H)er posilujeme svůj závazek vyhrávat na základě výsledků, přičemž naším cílem je 30 % žen do pěti let!  

Alt Image C29

NICOLA ADAMS

VÝJIMEČNÝ VZOR A KOUČ

Dvojnásobná olympijská vítězka Nicola Adams se stává mentorkou Rac(H)er! Sportovkyně bude trénovat jezdkyně, nabízet cenné rady zaměstnancům a vést konference, aby zvýšila povědomí o rozmanitosti jako klíčovém faktoru výkonnosti. Své síly s námi spojuje také Zara Rutherford, která dokonale ztělesňuje ducha Rac(H)er. Jako nejmladší pilotka, která absolvovala sólový let kolem světa v ultralightu, přijede do Enstonu na studijní pobyt, během něhož se bude moci podělit o své inspirativní zkušenosti s mladší generací.  

SOPHIA FLOERSCH A ABBY PULLING

PODPORUJÍ ŽENSKÉ TALENTY VE FORMULI 1

Rac(H)er opírá své aktivity o podporu dvou nových talentů. Sophia Floersch se oficiálně přidává k týmu Alpine Academy v mistrovství Formule 3. Talentovaná dvaadvacetiletá německá závodnice bude mít k dispozici tréninkový program šitý na míru. Abbi Pulling také dosáhla nového milníku ve své kariéře, když se z pozice jezdkyně Affiliate Driver Alpine stala členkou Alpine Academy. Po dobrých výkonech v mistrovství 2022 W Series se nyní zaměřila na soutěž Formula 1 Academy Series 2023. 

Alt Image C29

KARTINGOVÝ PROGRAM

ŠEST ŽENSKÝCH TALENTŮ V KARTINGOVÉM PROGRAMU ALPINE PRO MLADÉ JEZDCE

V rámci programu Rac(H)er se do kartingového programu Alpine pro mladé jezdce oficiálně zapojilo šest mladých jezdkyň: Angélina Proenca a Lisa Billard (13 let, z Francie), Aiva Anagnostiadis (15 let, z Austrálie), Chiara Battig (12 let, ze Švýcarska), Maria Chiara Nardelli (12 let, z Itálie) a mladičká Kaur Kera Sukhmani (10 let, ze Spojeného království). Šest mladých jezdkyň absolvuje na míru šitý výcvikový program, aby se z nich staly budoucí šampionky. Tato oznámení ztělesňují ambice společnosti Alpine urychlit rozvoj ženských závodních talentů v motorportu.

Alt Image C29

HUMAN HIGH-PERFORMANCE CENTRE

TECHNOLOGIE PRO ROVNÉ PŘÍLEŽITOSTI

Naše centrum Human High-Performance Centre, které se nachází v britském Enstone, staví do popředí výkonnost a řidiče v novém tréninkovém programu navrženém ředitelem Alpine Academy Julianem Rouse a jeho týmem. Pomocí jedinečného vědeckého protokolu měříme fyzické, fyziologické a kognitivní údaje našich jezdců, abychom jim mohli sestavit tréninkový program na míru, který z nich dostane to nejlepší, bez ohledu na pohlaví.

Alt Image C29

FIREMNÍ KULTURA

INTERNÍ PROGRAMY NA PODPORU ROVNÝCH PŘÍLEŽITOSTÍ

Alpine využije 34 let zkušeností společnosti Springboard s vytvářením programů osobního rozvoje na vysoké úrovni, které v Enstone podpoří ženský leadership. Tento pilotní program se bude kombinovat s dalšími iniciativami, jako je seminář „Allyship Training“, který společnost realizuje ve svém závodě v Enstone a který je zaměřen na posílení postavení žen, nebo také „Women in Engineering“, což je průkopnická pracovní skupina, jejímž cílem je zvýšit povědomí o těchto nových tématech mezi inženýrkami. Cílem je, aby do pěti let v našich týmech bylo 30 % žen! 

Objevte také