Partnerství Alpine A290 x Michelin

Alpine x Michelin

Průkopnické partnerství

Zachování autentičnosti prvního elektrického hot hatche značky Alpine vyžadovalo forenzní přístup k jednotlivým komponentům, včetně pneumatik. Jako nejpřímější dialog mezi vozem a vozovkou hrají klíčovou roli při utváření charakteru nového vozu. Díky úspěchu předchozí spolupráce se značkou Michelin na modelu A110 jsme přesně věděli, kdo nám pomůže uvést náš první elektromobil do života. A290.

Partnerství Alpine A290 x Michelin
Partnerství Alpine A290 x Michelin

Čerstvá výzva

U modelu A290 přešla automobilka Alpine na elektromotor umístěný vpředu. Michelin si libuje v náročných výzvách, jak zachovat jízdní pocity Alpine, svět vynikajícího točivého momentu a svěžího dynamického uspořádání. Vyžadujeme specifickou technologii pneumatik pro řidiče, kterým jde o dobrou ovladatelnost a zároveň o vyšší účinnost, aby maximalizovali využití.

Spolupráce Alpine x Michelin

Jedinečné flow

Úzká spolupráce mezi značkami Alpine a Michelin nám umožnila postavit konvence na hlavu, přičemž obě strany zaujímají při strategických rozhodnutích důležitá místa u stolu. K úspěšnému vyvážení často protichůdných aspektů, jako je dynamický výkon a energetická účinnost, je rozhodující optimální velikost pneumatik. Intenzivní testování na zkušebním polygonu značky Michelin ve francouzském Ladoux přineslo dvě zajímavé varianty pneumatik pro model A290.

To nejlepší z obou světů

Značky Alpine a Michelin zvolily pro model A290 pneumatiky o rozměru 225/40/R19, které tomuto novodobému vozu Alpine propůjčují svalnatý vzhled, aby demonstrovaly hlubokou studnici talentu, která se skrývá pod povrchem. Dvě různé varianty pneumatik uspokojí širokou škálu milovníků jízdy. Pilot Sport S5 je výkonné řešení, zatímco Pilot Sport EV klade větší důraz na energetickou účinnost díky nízkému valivému odporu.

Pneumatiky Michelin 225/40/R19

Zvláštní pozornost se věnovala valivému odporu pneumatiky, aniž by se zhoršila přilnavost a jízdní vlastnosti. Cílem bylo zajistit tomuto prvnímu elektromobilu Alpine co nejlepší dojezd a zároveň zachovat charakteristické dynamické vlastnosti značky,“ vysvětluje Philippe Krief, generální ředitel Alpine.

Objevujte dál