video placeholder

ALPINE A290_β

EXPERT_MODE: ON

Alpine A290_β posouvá zážitek z elektromobilu do expertního režimu. Posouvá naše agilní sportovní vozy do odvážné budoucnosti napájené z baterií a zároveň dodává jejich známému jménu nový lifestylový nádech. 

První plně elektrický showcar Alpine, který předznamenává „Garáž snů“
Youtube je deaktivován. Povolit uložení sociálních souborů cookie pro přístup k obsahu videa.
A290 Beta – koncepční vůz – Alpine
 A290 Beta – koncepční vůz – Alpine
 A290 Beta – koncepční vůz – Alpine

A290_β je prvním přírůstkem do „Garáže snů“ značky Alpine, který kombinuje výkon 100% elektromobilu s odvážným novým vzhledem, přičemž nezapomíná na to nejdůležitější: radost. Tento vzrušující hot hatch je předzvěstí sériového vozu Alpine, který bude brzy zdolávat městské ulice stejně obratně, jako jeho předchůdci zdolávali klikaté rychlostní úseky rallye, a přinese stejnou radost i nové generaci řidičů.

NAPUMPOVÁN NAŠÍ ZÁVODNÍ DNA @@

Vůz A290_β se zrodil ze závodů. Jeho volant vychází z našeho vozu Formule 1, zatímco filozofie „pocitu splynutí“ přináší tři sedadla a centrální pozici řidiče, která nezapomenutelným způsobem stírá hranice mezi silničními a závodními vozy. Specifické pneumatiky Michelin, mohutný zadní spoiler a technologie vektorování točivého momentu jsou zárukou skvělých jízdních vlastností.

SVĚTELNÝ PODPIS

A290_β si nespletete s žádným jiným vozem. Přední čtveřice světel je typickým znakem Alpine, nový podpis ve tvaru X se inspirují rallye a signalizuje robustní vůz, který je připraven na jízdu ve městě.

TŘI SEDADLA

A290_β umožňuje jízdu dvěma spolujezdcům, z nichž každý má výhled na práci řidiče sedícího v jedinečné centrální pozici. V tomto novém hot hatchi se může každý stát závodní posádkou.

VOLANT INSPIROVANÝ F1

Sportovní DNA se prolíná každým prvkem vozu A290_β a nikde není patrnější víc než na volantu. Je inspirován naším monopostem F1 Alpine A523 a je vybaven tlačítkem pro předjíždění umožňujícím intenzivní zážitek z výkonu elektrického pohonu.

Jedinečný, osobitý design

Oslnivé matné barevné provedení s lehkými karbonovými prvky připomíná čistý sníh a minerály Alp. Modré a purpurové LED diody navozují v kokpitu sportovní atmosféru. Přihlížející mohou zase díky zakřivenému čelnímu sklu modelu A290_β sledovat, jak řidič využívá každou kapku výkonu tohoto vozu. Díky moderní interpretaci klasických koncovek výfuku pokračuje vášeň nadšenců i v nové éře elektrifikace.

Více informací

Alt
  • Splynutí v jedno
   Splynutí v jedno

   Filozofie jednotného interiéru modelu A290_ß působí na cestující i přihlížející. Horizontální modré a vertikální purpurové LED diody obklopují hrdinného jezdce, který sedí vpředu uprostřed za zakřiveným čelním sklem.

  • Sportovní materiály
   Sportovní materiály

   Uhlíková vlákna odkazují na sportovní DNA a přispívají k oslnivému dvoubarevnému exteriéru, který signalizuje vůz, jehož dynamika se zrodila v drsných Alpách, jimž vzdává hold i název značky.

  • DVOJITÝ SPOILER
   DVOJITÝ SPOILER

   Poutavý dvojitý spoiler vozu A290_β poskytuje nejen výrazný vzhled, ale také využívá našich zkušeností z motosportu k dosažení čistého rozrážení vzduchu. Vysoký výkon si lze vždy vychutnat naplno.

Nová příchuť sportovního ducha

Nezapomnělo se ani na vzrušení a DNA motosportu prostupuje každým povrchem, kterého se dotknete. Sedadlo, které dává řidiči splynout s vozem, umožňuje každému rychle se vžít do role závodního jezdce a spolujezdci poskytuje zcela novou úroveň zábavy a zapojení se. 


Pod aerodynamickou karoserií se skrývá vektorování točivého momentu, které zajišťuje strhující výkon na okruhu a intenzivní úsměv na tváři každého jezdce. Je to hravá ochutnávka elektrické budoucnosti, kde je hlavním cílem radost.

A290 Beta – koncepční vůz – Alpine
Světelný podpis vzadu
A290 Beta – koncepční vůz – Alpine
Trojbarevné disky
A290 Beta – koncepční vůz – Alpine
Boční prolisy
A290 Beta – koncepční vůz – Alpine
Zpětná zrcátka
A290 Beta – koncepční vůz – Alpine
Zadní difuzor

STÍRÁNÍ HRANIC MEZI VIRTUÁLNÍ A SKUTEČNOU REALITOU

Naše elektrifikovaná éra je určena nadšencům všech věkových kategorií. Garáž snů plní různá přání. A290_β tak vítá každého do elektrifikovaného světa s doprovodnými NFT a strhujícími vystoupeními v budoucích závodních simulacích, které umožní každému vášnivému automobilovému fanouškovi zúčastnit se jízdy. Vytvořili jsme elektromobil připravený pro fyzický i digitální svět.

A290 Beta – koncepční vůz – Alpine
A290_β – Prozkoumejte vůz s Laurentem Hurgonem

Prozkoumejte vůz s Laurentem Hurgonem

Odhalení tajemství vozu A290_β s testovacím jezdcem.

A290 Beta – koncepční vůz – Alpine

Průběžně mě informujte

Přihlaste se k odběru exkluzivního obsahu a novinek o našem modelu A290_β.