Image Alt

Jediná kopie, není na prodej.

 

 

Když se věda setká s uměním.

Jako špička v oblasti automobilových závodů vybudovala společnost Alpine svůj odkaz díky technickým inovacím, které slouží výkonu a zážitkům. Tato spolupráce se skupinou Obvious, průkopníky v oblasti umělé inteligence pro umění a tvůrcem prvního díla tohoto druhu prezentovaného v aukci, je dalším krokem dialogu mezi technologií a emocemi.

Alpine A110 Obvious

Toto originální umělecké dílo vytvořené pomocí algoritmů umělé inteligence zkoumá tvůrčí potenciál umělé inteligence a její využití v naší společnosti.

Výzkumníci společnosti Alpine spolupracovali s umělci na využití nejnovějších technologií strojového učení pro uměleckou tvorbu. Tento tvůrčí proces spočívá v použití generativních adverzních sítí, třídy algoritmů učení bez dohledu, na historii závodění značky Alpine.

Youtube je deaktivován. Povolit uložení sociálních souborů cookie pro přístup k obsahu videa.
Alpine A110 Obvious

01 Vytvořte okruh Alpine Dream

Trénování algoritmů GAN na databázi obvodů s důrazem na historii a DNA společnosti Alpine za účelem generování nekonečného množství nových okruhů.


V rámci tvorby algoritmů vyberte okruh Alpine Dream.

Alpine A110 Obvious

02 Modelujte průnik vzduchu

Namodelujte průnik vzduchu vozu Alpine A110 na okruhu Alpine Dream Circuit.


Sečtěte mapy a vytvořte vrstevnatou 3D reprezentaci vozu.


Použijte umělecké ztvárnění inspirované jevem sastruga.

03 Vytvořte horu Alpine

Vytvořte plátno na základě rozložení jednotlivých prvků vozu. Přeměňte jej na topografickou mapu a poté na 3D model hory.

Alpine A110 Obvious
Alpine A110 Obvious
Alpine A110 Obvious
Alpine A110 Obvious

A110 Sastruga

Alpine A110 Obvious – video – Sastruga
OBVIOUS
„Všechna naše díla jsou podepsána matematickým vzorcem GAN, abychom divákovi naznačili, jakým uměleckým postupem byla vytvořena.“
Alpine A110 Obvious – umělci

OBVIOUS

Umělci

Obvious je kolektiv výzkumníků, umělců a přátel, kteří pracují s nejnovějšími modely hlubokého učení a zkoumají tvůrčí potenciál umělé inteligence. Stojí za prodejem prvního uměleckého díla vytvořené umělou inteligencí ve velké aukční síni. Svou práci využívají ke sdílení své vize umělé inteligence a jejího uplatnění v naší společnosti.

Objevujte dál

Obvious – Alpine
ObviousObjevte umělce
A110 Pantone – Alpine
A110 x Felipe PantoneObjevte tuto spolupráci