Alpine A110 – Pantone

Byly vyrobeny pouze tři kusy ze čtyř výrobků, všechny byly prodány.

 

 

Když se věda setká s F1.

U příležitosti Velké ceny Monaka 2021 vytvořil Felipe Pantone jedinečné umělecké dílo inspirované motoristickým sportem na oslavu vstupu značky Alpine do Formule 1. Souhra geometrických kompozic a vizuálních efektů zachycuje intenzitu závodů.

Vůz navržený Pantonem, který kombinuje digitální vzory a klasický design v barvách francouzské vlajky, je poctou osudu značky Alpine, která se nachází na křižovatce minulosti, současnosti a budoucnosti. Tým Alpine F1 v barvách Felipe Pantoneho a ukázka na trati s dvojnásobným mistrem světa formule 1 Fernandem Alonsem.

A110 x Felipe Pantone

Technické parametry

 

 

 

   
VÝKON MOTORU 292 k / 215 kW
MAXIMÁLNÍ TOČIVÝ MOMENT 320 Nm od 2 000 do 6 400 ot/min
ZRYCHLENÍ (Z 0 NA 100 KM/H) 4,4 sekundy
ČAS NA KM, START Z MÍSTA (0 AŽ 1 000 M) 22,8 sekund
ZRYCHLENÍ Z 80 NA 120 KM/H 2,7 sekund
MAX. RYCHLOST 260 km/h
PŘEVODOVKA Automatická, 7stupňová, dvouspojková

292 koní umění

Vůz Alpine A110 X Felipe Pantone, s homologací pro silniční provoz a vyhrazený především pro sběratelské účely, aby byla zachována jeho jedinečná karoserie, je vyroben na základě modelu A110S, nejvýkonnějšího modelu řady A110 s 292 koňmi.

Alpine A110 – F1 – Pantone

Felipe Pantone

Když se řekne Alpine, vybaví se mi motoristický sport, hbitost a dynamika. V této práci jsem použil nejdramatičtější dynamické prvky, abych umocnil pocit rychlosti, jasu a soutěživosti a zdůraznil budoucnost značky Alpine ve Formuli 1. Výjimečné lakování karoserie v nejčistším duchu Felipe Pantoneho.

Alpine A110 – umělec – Pantone

Umělec

Felipe Pantone je argentinsko-španělský umělec. Vystudoval výtvarné umění ve Valencii (Španělsko), kde má v současnosti také svůj ateliér. Felipe Pantone dnes tvoří na pomezí umění a digitálních technologií. Jeho fresky, obrazy a sochy jsou inspirovány kinetickými umělci, kteří experimentují s kontrasty, barvami a pohybem. Dynamický a živý přístup ke kreativitě, na půl cesty mezi virtuální a skutečnou realitou.

Alpine A110 – helma – Pantone

Duch značky Alpine

Ve Formuli 1 se helma stává kultovním předmětem, který překračuje hranice užitkovosti. Je neoddělitelná od identity a dokonce i legendy řidičů. Felipe Pantone zvolil odvážný a výrazný způsob, jak propojit moderní estetiku s emocemi jezdce. Jakmile si nasadí helmu, okamžitě se ponoří do samotného srdce značky Alpine.

Objevujte dál

Alpine A110 – svět Felipe Pantoneho
Alpine x Felipe PantoneProzkoumejte svět a dílo Felipe Pantoneho.
Alpine A110 Obvious
Alpine by ObviousObjevte tuto spolupráci