Alpine x Arne Quinze – spolupráce

Alpine x Arne Quinze

KDE SE UMĚNÍ SETKÁVÁ S TECHNOLOGIÍ

Naše vozy jsou stále inovativnější a lehčí a obratně se prohánějí po okruzích po celém světě. A právě tuto vyspělou technologii a svobodu, kterou s sebou nesou, se snaží Arne Quinze zachytit. Jeho skulptura evokuje budoucnost automobilu, která se díky technologickému pokroku rychle mění. Jde o reinterpretaci modelu Alpine A110, který se prizmatem pohybu a lehkosti stává technologickou a poetickou skulpturou.

Alpine x Arne Quinze – spolupráce

SKULPTURA, KTERÁ VZDÁVÁ HOLD RYCHLOSTI A LEHKOSTI.

Z levitujícího vozu Alpine A110 se line hliníková voštinová struktura s LED diodami. Představuje snové ztvárnění své technologie s rychlostí světla, které je stejně silné jako přirozené. Arne Quinze hledá prostřednictvím tohoto prvku dokonalou rovnováhu mezi vyjádřením křehkosti a síly přírody. Začleněním pohyblivých blesků do skulptury odkazuje na pocit stále rozostřenějšího prostředí během závodu, až dokud řidič se svým vozem zcela nesplyne a nesžije se s ním.

Youtube je deaktivován. Povolit uložení sociálních souborů cookie pro přístup k obsahu videa.

Arne Quinze

„Toto dílo je výsledkem vzrušujícího dialogu se značkou Alpine s cílem představit novou formu, která pro mě symbolizuje kouzlo závodů: rychlost a splynutí řidiče s vozem, člověka s technologií, rychlosti s přírodou. Jsem přesvědčen, že právě při pohledu na přírodu najdeme nejvíce technických řešení, a to jsem zde chtěl ukázat.“

UMĚLEC S VÁŠNÍ PRO AUTOMOBILY

Belgický umělec Arne Quinze je vášnivým milovníkem závodních automobilů. Je průkopníkem v instalaci velkoplošných veřejných uměleckých děl a proměňuje ulice v muzea pod širým nebem. Kromě práce ve svém studiu spolupracuje Arne Quinze s inženýry, světelnými designéry a technickými poradci. Své skulptury vytváří ručně, pomocí přesných postupů převzatých z automobilového průmyslu, od svařování až po šroubování. Pracuje s hliníkem, ocelí a LED diodami.

Alpine x Arne Quinze – spolupráce

Objevujte dál

ALPINE X ARNE QUINZE – spolupráce
ARNE QUINZEObjevte umělce
Alpine A110 Obvious – spolupráce
Alpine by ObviousObjevte tuto spolupráci