Alpine X ARNE QUINZE – spolupráce

Alpine a Arne Quinze

KDE SE UMĚNÍ SETKÁVÁ S TECHNOLOGIÍ

Naše lehké vozy jsou stále více průkopnické a dokazují svou dynamiku na silnicích a tratích po celém světě. Arne Quinze ve své tvorbě využívá špičkovou technologii, která je pro tyto vozy charakteristická, a zasazuje ji do futuristické interpretace modelu Alpine A110. Jeho dílo připomíná vůz zápasící s transformací. Automobil, který se prizmatem pohybu a lehkosti stává technologickou a poetickou sochou.

Alpine X ARNE QUINZE – spolupráce

SOCHA OSLAVUJÍCÍ RYCHLOST A LEHKOST

Díky hliníkové voštinové konstrukci a LED diodám se zdá, že Alpine A110 levituje. Toto snové ztvárnění technologie vozu vytváří vizuální představu o rychlosti světla, mocném přírodním jevu. Prostřednictvím tohoto prvku hledá Arne Quinze dokonalou rovnováhu mezi vyjádřením křehkosti přírody a její síly. Do skulptury zakomponoval pohyblivé záblesky, které mají navodit pocit, že se okolí během závodu stále více rozostřuje a rozmazává, až řidič s autem splynou a stanou se jedním celkem.

Youtube je deaktivován. Povolit uložení sociálních souborů cookie pro přístup k obsahu videa.

Arne Quinze

„Toto dílo je výsledkem vzrušujícího dialogu se značkou Alpine s cílem představit novou formu, která pro mě symbolizuje kouzlo závodů: rychlost a splynutí řidiče s vozem, člověka s technologií, rychlosti s přírodou. Jsem přesvědčen, že právě při pohledu na přírodu najdeme nejvíce technických řešení, a to jsem zde chtěl ukázat.“

ARNE QUINZE, UMĚLEC S VÁŠNÍ PRO AUTOMOBILY

Belgický umělec Arne Quinze je vášnivým milovníkem závodních automobilů. Je průkopníkem v instalaci velkoplošných veřejných uměleckých děl a proměňuje ulice v muzea pod širým nebem. Jeho studio spolupracuje s inženýry, světelnými designéry a technickými poradci. Své skulptury vytváří ručně, pomocí přesných postupů převzatých z automobilového průmyslu, od svařování až po šroubování. Pracuje s hliníkem, ocelí a LED diodami.

Alpine X ARNE QUINZE – spolupráce

Objevujte dál

ALPINE X ARNE QUINZE – spolupráce
ARNE QUINZEObjevte umělce
Alpine A110 Obvious – Spolupráce
Alpine by ObviousObjevte tuto spolupráci