Na Abbi Pulling obvykle narazíte v Human Performance Centre (HPC) v areálu týmu BWT Alpine F1 Team v Enstone, kde tvrdě trénuje na nadcházející sezónu. Od chvíle, kdy se stala součástí rodiny Alpine, se neustále snaží rozvíjet jako závodnice i jako člověk a my si jí vážíme stále více. Abbi se v letošní sezóně stala plnohodnotným členem týmu Alpine Academy a koncem tohoto měsíce bude debutovat s vozem číslo 10 v úvodní sezóně F1 Academy Series.

 

 

Abbi jsme zastihli na cestě domů po celodenním tréninku v areálu týmu BWT Alpine F1 Team v Enstone. Tady je 10 věcí, které jste o čísle 10 nevěděli…

 

 

1. Je něco, co by lidi mohlo překvapit, kdyby se o tobě dozvěděli? Vedle závodění se věnuji grafickému designu. Takže trávím odpoledne designem přileb, lahví na pití a podobných věcí pro ostatní jezdce. Jsem opravdu kreativní a docela mě baví oblečení a móda. I když to tak nevypadá, mám v sobě i tuhle stránku.

 


2. Kdybys mohla pozvat na večeři tři lidi, ať už živé, nebo mrtvé – koho bys pozvala? Jednoznačně Valentina Rossiho. Je to můj idol! Možná Ayrtona Sennu, chtěla bych ho vyzpovídat. Také bych s sebou vzala tátu, aby se mohl s Valentinem Rossim setkat i on.

 


3. Jakou jednu dovednost by sis ráda osvojila? Vždycky jsem chtěla hrát na piano. Myslím, že je skvělé, že si člověk může zajít k piánům, která jsou na nádražích nebo v parcích. Jedno takové je ve městě nedaleko mého bydliště a já bych si tam jednou ráda zašla a něco si zahrála.

 

 

4. Kdyby sis mohla vybrat týmového kolegu ze všech bývalých i současných jezdců, po boku koho bys chtěla závodit? Kdybychom vybírali více než jednoho, asi bych si vybrala Alici Powell. Hodně mi pomohla s mým vlastním ježděním a je to neuvěřitelná jezdkyně. Také bych si vybrala Sabine Schmitz, která byla na Nürburgringu legendou.

 


5. Už se ti někdy stalo, že tě něco opravdu ohromilo. A pokud ano, tak kdo nebo co? Možná když jsem jela na svou první velkou cenu, kde jsem pobývala v garáži Alpine F1, a byla tak součástí týmu. To byl pro mě velký okamžik. Taková ta chvíle, kdy si člověk říká, jestli se nemá štípnout, zda se mu to nezdá.

 

 

6. Máš něco na svém seznamu věcí, které si chceš splnit? Závodit na mistrovství FIA Formule 3! Mimo závodění toho moc nemám, jen si dál chci užívat života a být šťastná.

 

 

7. Jakou nejdivočejší věc jsi kdy v životě udělala? Řídit vůz Formule 1 bylo dost ohromující, obzvlášť když se to odehrávalo v ulicích Rijádu. Spolu s Aseel Al Hamad jsme byly prvními ženami, které řídily vůz F1 v Saúdské Arábii, čímž jsme vyslaly silné poselství.

 


8. Bojíš se něčeho? Pavouků a horské dráhy. Člověk by si myslel, že se mi horské dráhy budou líbit, protože jsem zvyklá na vysokou rychlost, ale já mám ráda kontrolu.

 

 

9. Jaká je tvá oblíbená vzpomínka na dětství? Když jsem byla s tátou na závodech karavanů, které do sebe bourají a vybuchují. Stála jsem tam s prskavkou v ruce a vše pozorovala.

 


10. Jak začíná tvůj běžný den? Vymotám se z postele, nasnídám se – obvykle vajíčka na toastu – a pak nasednu do auta a jedu rovnou do fitka. Pokud je zrovna závodní den, poslouchám hudbu, abych se namotivovala. Moje oblíbená píseň je Heartbroken od H2. Mám ráda hodně starších skladeb, například z nultých a 80. let.

 Sledujte výsledky Abbi z prvního závodu F1 Academy Series v sezóně 2023 v rakouském Spielbergu 28. dubna na webu a sociálních sítích F1 Academy.