Jack Doohan je ztělesněním pohodového Australana. Je neuvěřitelně přívětivý a zvídavý a vždy se snaží věnovat pozornost každému, s kým se baví – dokonce i když se chystá nastoupit do letadla na dlouhý let domů do Austrálie. Měli jsme možnost sledovat, jak si Jack všude, kam přijede, vybuduje vlastní domov, a my se počítáme mezi ty šťastlivce, kteří s ním mohou sdílet náš domov v týmu BWT Alpine F1 Team. Jack je členem týmu Alpine Academy již druhým rokem a jeho návštěvy v továrně připomínají srdečná rodinná setkání – bez ohledu na to, jak dlouho byl pryč.

 

Jacka jsme zastihli na letišti na prvním úseku jeho cesty do Melbourne, abychom vám prozradili, jaký je rezervní jezdec BWT Alpine F1 Team ve skutečnosti. Tady je 14 věcí, které jste o čísle 14 nevěděli.

 

 

1. Jedno doporučení pro návštěvníky Austrálie? Myslím, že nejlepší je si najít něco na Airbnb, ubytovat se někde na pláži a relaxovat v šortkách po kavárnách a na prkně. Ta správná atmosféra je tam, kde si můžete dát jídlo v plavkách. Takový ten uvolněný australský životní styl, který v Melbourne nebo ve velkých městech nezažijete.

 

2. Kolik jazyků ovládáš? A jaké? Tři jazyky. Mluvím plynně sarkasticky, anglicky a australsky.

 

3. Jaká je tvá oblíbená karaoke píseň? Lose Yourself od Eminema.

 

4. Oblíbený film/seriál? Můj nejoblíbenější film je momentálně Creed 3 a můj nejoblíbenější seriál je Outer Banks na Netflixu.

 

5. Představ si, že můžeš na večeři pozvat 3 živé nebo již nežijící lidi. Kdo by to byl? Mohamed Ali, Warren Buffett a Ayrton Senna.

 

6. Nejoblíbenější jídlo? Penne pomodoro nebo dobrý kuřecí řízek.

 

7. Máš nějaká témata, která jsou pro tebe důležitá? Prostřednictvím své značky chci více podporovat duševní zdraví. Chci, aby slovní spojení „Doohan Ok“ přispělo k tomu, že vyhledání odborné pomoci se stane normální a zvýší se o tom povědomí. Chci se také více věnovat filantropii a pomáhat získávat peníze na přístup k potravinám a čisté vodě v Africe.

 

8. Jaká je podle tebe tvoje nejlepší povahová vlastnost? Být sám sebou. Snažím se být za všech okolností opravdu sám sebou a přijmout svou přirozenou povahu. Nesnažím se být někým, kým nejsem.

 

9. Ve kterém novém městě bys chtěl závodit? Rozhoduji se mezi New Yorkem a Tokiem, ale pouliční kultura v Japonsku je tak skvělá, že bych rád závodil v Tokiu.

 

10. Píšeš raději textovky, voláš nebo používáš FaceTime? Popravdě používám všechny tři způsoby komunikace. Většinu času mám telefon zapnutý v režimu „nerušit“, takže někdy zapomínám odpovídat na textovky, ale když mi někdo volá, vždycky to zvednu.

 

11. Je něco, co by podle tebe fanoušky překvapilo, kdyby se o tobě dozvěděli? Ve škole mě opravdu bavila výtvarka. Umím docela dobře kreslit.

 

12. Oblíbená píseň? Nathan (varner road) od Freda Againa.

 

13. Co z Austrálie ti chybí nejvíc, když tu nejsi? Surfování, rodina a můj pes Niko. Je to německý ovčák a v srpnu nebo v září si pořídíme další dva německé ovčáky.

 

14. Kdyby sis mohl vybrat týmového kolegu ze všech bývalých i současných jezdců, po boku koho bys chtěl závodit? Byl by to jeden z mých nejlepších kamarádů, se kterým jsem vyrůstal na motokárách: Broc Feeney.

 

 

Tento víkend uvidíte Jacka při jeho vůbec první jízdě ve 3. kole mistrovství FIA Formule 2 v melbournském Albert Parku. Sprintový závod se uskuteční v sobotu 1. dubna ve 3:20 UTC a hlavní závod v neděli 2. dubna v 00:35 UTC. Sledujte vůz 14 a podpořte Jacka ve zbývajících 12 kolech mistrovství světa Formule 2 v sezóně 2023.