11. března 2022

BWT Alpine F1 Team dnes poprvé představil světu Formule 1 svůj růžový vůz A522 a Esteban Ocon za jeho volantem absolvoval více než sto kol během druhého dne předsezónních testů v Bahrajnu. Esteban zajel druhý nejvyšší počet kilometrů a páté nejrychlejší kolo dne s časem 1 min 34,276 s.

 

Dopolední program francouzského pilota probíhal za úmorného vedra hladce. Odpoledne pokračoval v testování a navzdory preventivní zastávce na trati k večeru nebyly zjištěny žádné problémy. Esteban absolvoval celkem 111 kol.

 

Nápadné růžové zbarvení vozu Alpine zůstane na voze i zítra a bude použito v prvních dvou závodech sezóny 2022 Formule 1 v Bahrajnu a Saúdské Arábii.

 

Zítra za volant opět usedne Fernando Alonso a s růžovým vozem A522 absolvuje poslední den předsezónních testů v Bahrajnu.

 

Esteban Ocon – 1min 34,276 s (111 kol)

 

Esteban Ocon:

 

„Dnešní den byl zatím naším nejlepším dnem předsezónního testování, kdy jsme na trati s vozem A522 dosáhli velmi dobrého pokroku a získali důležité informace. Nabitý program jsme absolvovali v podstatě podle plánu, což je v této fázi testování velmi důležité. Dosáhli jsme solidních výsledků a jsem spokojen s prací, která dnes byla dokončena. Příště sednu do monopostu příští pátek na první trénink sezóny. Tam už půjde o skutečné body, takže se těším, až pojedeme opravdu naostro. Doufejme, že se zítra bude dařit i Fernandovi a dokončí naši přípravu na sezónu co nejlépe.“

 

Alan Permane, sportovní ředitel:

 

„Řekl bych, že dnešní den byl naším nejlepším dnem letošní zimy. Esteban během dopoledních a odpoledních jízd absolvoval celkem 111 kol. Po včerejším zkoumání nastavení vozu se nám také podařilo najít slušné tempo a Esteban byl s vyvážením mnohem spokojenější. Podmínky byly díky horkému a větrnému počasí také poměrně náročné. Zítra by mělo být o něco chladněji, ale to platí pro všechny a my musíme být připraveni na jakékoli podmínky příštího víkendu. S celkovým počtem najetých kilometrů jsme spokojeni. Vůz fungoval dobře po celý den. Těšíme se na zítřejší závěrečný den testování, kdy za volant opět usedne Fernando.“