20. března 2022

Tým BWT Alpine F1 Team si z dnešní Velké ceny Bahrajnu odvezl zaslouženou dvojnásobnou porci bodů, když Esteban Ocon skončil sedmý a Fernando Alonso devátý po napínavém úvodním závodě sezony na okruhu v Sachíru.

 

Trpělivost, klinická jízda a spolehlivost se pro dnešní výsledek ukázaly jako rozhodující, když oba jezdci museli během náročného závodu na 57 kol využít strategii tří zastávek.

 

Esteban začal dobře, když se z jedenáctého místa na startovním roštu protlačil v úvodním kole na nových měkkých pneumatikách až do první desítky, a to navzdory pětisekundové penalizaci za kontakt s Mickem Schumacherem v šesté zatáčce. Trest si odpykal při své první zastávce v boxech ve 14. kole. Po vyjetí z boxů se rychle propletl zpět polem a ve 30. kole znovu zajel do boxů pro tvrdé pneumatiky. Ve 43. kole si pak pod safety carem zajel pro měkké pneumatiky.

 

Pro Fernanda nebyl závod až tak hladký, měl náročné stinty na všech třech směsích pneumatik. Španěl po celou dobu klepal na dveře bodovaných pozic a podobně jako Esteban využil odstoupení tří vozů před sebou v závěrečných fázích závodu k tomu, aby se vyšvihl na bodované pozice.

 

S osmi body z dnešní Velké ceny zamíří tým příští víkend do Saúdské Arábie. V Poháru konstruktérů se drží na pátém místě.

 

Esteban Ocon, startoval z P11, dokončil na P7

„S dneškem jsem velmi spokojený. Je to skvělý start do sezony, kdy jsme týmu zajistili dvojnásobné body. Měli jsme dnes silné tempo, došlo k několika dobrým předjetím a tým zvolil správnou strategii. Rád bych také zvlášť pochválil kluky v boxech, kteří dnes skvěle zvládli tolik výměn. Kromě incidentu s Mickem, za který se omlouvám, jsem byl se svým závodem dost spokojený. S týmem uděláme debriefing, ale myslím, že si z dnešního výkonu můžeme odnést pozitiva, a budeme se těšit na příští týden. Díváme se dopředu a míříme vzhůru.“

 

Fernando Alonso, startoval z P8, dokončil na P9

 

„Jsem rád, že jsem v dnešním prvním závodě sezony získal dva body. Nebylo to tam snadné kvůli vysokému opotřebení pneumatik, kterou jsme ale všichni očekávali, když jsme do závodu šli. V prvním stintu jsme hodně bránili a dost tlačili, takže to asi nebylo ideální. Musíme se s těmito novými pneumatikami stále učit. Zřejmě to bude velké téma po celou sezónu. Celkově si myslím, že se nám snáze předjíždí, protože všechny tyto pneumatiky jsou úplně na jiné úrovni, a také se lépe sledují vozy před námi. Příští víkend jedeme znovu do Saúdské Arábie, kde na nás bezpochyby čekají jiné výzvy.“

 

Laurent Rossi, CEO, Alpine:

 

„Fantastický způsob zahájení sezóny pro celý tým, když Esteban i Fernando dnes zaslouženě bodovali. Je to určitě skvělý úspěch, za který v konečném důsledku vděčíme třem našim základním pilířům – týmům v Enstone, ve Viry a na okruhu. Tento výsledek je zásluhou tvrdé práce všech, kteří přes zimu připravovali paket A522-RE22 a skutečně nám dokázali zajistit prostředky, abychom mohli bojovat o body. Děkujeme všem za jejich nasazení a obětavost v posledních několika měsících. Máme dnes bezpochyby všechny prostředky k tomu, abychom v závodním roce 2022, který nás teprve čeká, dokázali být ještě konkurenceschopnější. Esteban a Fernando dnes zajeli skvělý závod s řadou předjíždění napříč celým závodním polem, což je pro diváky Formule 1 obzvlášť vzrušující. Byl to pro ně hodně dlouhý a náročný závod, v němž hrála klíčovou roli strategie. Také kluci v boxech byli během závodu při všech šesti zastávkách ohromní a patří jim veliký dík za to, že udrželi v rozhodujících chvílích soustředění a preciznost. Udělali jsme si představu o tom, jak napínavá by mohla sezóna 2022 být. Teď už se ale těšíme na příští víkend v Saúdské Arábii, kde budou závody určitě neméně vzrušující. Naším cílem je pokračovat v tvrdé práci a sbírat s oběma vozy další body.“