22. března 2023

Jezdci týmu Alpine Academy Jack Doohan a Victor Martins se během pestrého víkendu v Saúdské Arábii umístili na stupních vítězů na okruhu Jeddah Corniche Circuit ve 2. kole mistrovství FIA Formule 2 v sezóně 2023.

 

 

Victor ovládl páteční kvalifikaci a v posledním kole získal pole position o 0,7 sekundy, než trénink přerušila červená vlajka. Francouz startoval na obráceném startovním roštu v sobotním sprintovém závodě z desátého místa a dojel si pro druhé umístění na stupních vítězů. Letos tak vystoupal na stupně vítězů již podruhé. Bohužel navzdory vydařenému startu do nedělního hlavního závodu z pole position ztratil Victor při boji o čisté vedení v závodě ve čtvrté zatáčce grip v zadní části vozu, což způsobilo smyk a donutilo jej k následnému odstoupení.

 

 

Jack napravil nešťastný víkend v Bahrajnu a v Saúdské Arábii zahájil své tažení šampionátem. Po dobrém výkonu v kvalifikaci, kde obsadil čtvrté místo, si Jack dojel pro své první body v šampionátu, když ve sprintu skončil sedmý. V nedělním závodě Jack využil vývoje událostí z hlavního závodu a udržel se před svými soupeři, aby si zajistil umístění na druhém místě na stupni vítězů.

 

 

Celkově to byl slibný víkend, který ukázal potenciál našich jezdců Alpine Academy, kteří se nyní těší na 3. kolo FIA Formule 2, v němž se poprvé představí v Austrálii, kde se v melbournském Alberta Parku připojí k Formuli 1.

 

 

Jack Doohan, Invicta Virtuosi Racing: „Z konce víkendu mám smíšené pocity. Nejsem úplně spokojený, ale jsem rád, že mám na kontě 20 bodů. V hlavním závodě nám trochu chybělo tempo a stále se ve voze necítím úplně dobře, je tu pár věcí, na kterých musíme zapracovat, abychom vše dostali tam, kde to má být. Pozitivní je, že skončit na druhém místě a bojovat o vítězství v podmínkách, v jakých se nyní nacházíme, ukazuje, že až se nám podaří dát se do kupy a budeme se cítit komfortněji, měli bychom být velmi silní. Jsem rád, že se mi daří neustále získávat body a těším se, že se mi to bude dařit i v Melbourne. Nemůžu se dočkat svého prvního závodu na domácí půdě. Bude to úžasná událost a nemůžu se dočkat, až zažiju tu atmosféru a náladu. Těším se, že se tam se všemi uvidím.“

 

 

Victor Martins, ART Grand Prix: „Džidda byla z hlediska emocí velmi intenzivní. Svou první jízdu na této trati jsem si opravdu užil a mohu být hrdý na to, čeho jsme jako tým dosáhli! Získal jsem svoji vůbec první pole position ve Formuli 2 FIA a během celého víkendu jsme ukázali velký potenciál, což je příslibem pro nadcházející kola v Austrálii a Ázerbájdžánu. Rozebrali jsme mou nedělní chybu, která mě stála hodně bodů, ale už se díváme dopředu s velkým odhodláním, abychom ve 3. kole v Melbourne zajeli ještě lepší výsledek!“