14. února 2022

BWT Alpine F1 Team s nadšením oznamuje sestavu Alpine Academy pro sezónu 2022, kdy program vstupuje do svého sedmého ročníku. Jack Doohan a Olli Caldwell jsou dvě nejnovější posily Academy. Tito mladí jezdci se připojili ke Caio Colletovi a Victoru Martinsovi, kteří pokračují v programu v Enstone již druhou sezónu po sobě. Academy rozšiřuje mezinárodní zastoupení značky Alpine o jezdce z Evropy, Jižní Ameriky a Oceánie.

 

Jack a Olli budou letos reprezentovat Academy ve Formuli 2 za týmy Virtuosi Racing a Campos Racing. Dvojice debutovala v seriálu v posledních dvou závodech sezóny 2021.

 

Jack se po Oscaru Piastrim stává druhým australským jezdcem v řadách Academy. Stalo se tak na základě druhého místa v šampionátu jezdců FIA Formule 3 v roce 2021. Devatenáctiletý Olli se ve stejném šampionátu umístil na osmém místě a připsal si jedno vítězství.

 

Do Academy se na další sezónu vrací Caio a Victor. Brazilský jezdec Caio zůstává ve stáji MP Motorsport i další rok poté, co ve své nováčkovské sezóně skončil na devátém místě. Victor přestupuje do týmu ART Grand Prix ve svém druhém roce ve Formuli 3 a snaží se navázat na sezónu, ve které získal své první vítězství v šampionátu.

 

Academy dosáhla svého největšího úspěchu v roce 2021, kdy její absolventi Oscar Piastri získal hned na první pokus titul v kategorii F2 a Guanyu Zhou skončil po napínavém souboji třetí. Oba se nyní připravují na své první sezóny v paddocku Formule 1, zatímco Christian Lundgaard míří do Ameriky do série IndyCar 2022.

 

Všichni čtyři letošní účastníci Alpine Academy odstartují své kampaně 18. až 20. března společně s úvodní Velkou cenou Formule 1 v Bahrajnu.

 

Laurent Rossi, generální ředitel Alpine, říká:

 

„Alpine Academy zůstává nesmírně cennou součástí toho, čeho chceme ve Formuli 1 dosáhnout. S nadšením hledáme novou generaci závodníků, kteří doplní naši sestavu jezdců F1. Je vzrušující sledovat rostoucí sílu programu od jeho zahájení v roce 2016, jehož loňská sezóna byla dosud nejúspěšnější. Z našich absolventů v roce 2021 se Oscar připojí k našemu programu Formule 1 jako oficiální rezervní jezdec týmu a letos bude hrát důležitou roli po boku Estebana a Fernanda. Stačí se také podívat do paddocku Formule 1 a na druhou stranu oceánu do IndyCar, abychom viděli v akci další dva absolventy naší akademie z loňského roku, což svědčí o struktuře programu přípravy jezdců pro nejvyšší soutěže.

 

„Jako každý rok máme od naší akademie vysoká očekávání a v této sezóně tomu není jinak. Vítáme dva nové jezdce, Jacka a Olliho, společně s dvojicí Caio a Victor, která se vrací do Formule 3. Každý z nich přináší svou vlastní osobnost a talent a my se těšíme na to, jak se naši jezdci budou v této sezóně vyvíjet, a to jak jednotlivě, tak jako skupina.“

 

Davide Brivio, BWT Alpine F1 Team závodní ředitel:


„Po velmi úspěšném roce 2021 vstupuje Alpine Academy v této sezóně do nového cyklu. Letošní sestavu jezdců Academy tvoří rozmanitá směsice talentů s velkým potenciálem. Jack i Olli vstupují do své první sezóny ve Formuli 2, ale rozhodující je, že mají zkušenosti z loňského ročníku. Věříme, že se během prvního roku v Academy dobře adaptují a naučí se cenným věcem. Caio a Victor pokračují v programu i v dalším roce a od obou si hodně slibujeme. Nyní jsou nejzkušenějšími řidiči Academy, a tak se těšíme, až uplatní všechny získané zkušenosti.“

 

Mia Sharizman, Alpine Academy ředitel:

 

„Měříme se pouze úspěchem na trati a cílem Academy je vždy vyhrát šampionát, kterého se naši jezdci účastní. Jack je čerstvě na druhém místě ve Formuli 3, kde prokázal svou rychlost v šampionátu stejně jako loni při svém debutu ve Formuli 2. Zatímco Olli přichází do Academy po solidním roce v F3, kde se mu podařilo čtyřikrát umístit na stupních vítězů a vyhrát závod. Jsme si vědomi toho, že jim bude trvat několik závodů, než si zvyknou na nové prostředí, ale jsme přesvědčeni, že v druhé polovině sezóny se jim podaří zabrat. Victor a Caio vědí, že po silném prvním roce v seriálu F3 nastal čas, aby v letošní sezóně předvedli výkony a bojovali o titul. V Academy jsou již čtyři roky a v každé sezóně prokazovali výrazné pokroky. Victor loni vyhrál svůj první závod a Caio dosáhl několika solidních výsledků. Těšíme se, že obě sezóny začnou příští měsíc.“