Závodění na melbournském okruhu Albert Park je snem mladých závodníků z Austrálie i celého světa. Rezervnímu jezdci týmu BWT Alpine F1 Team Jacku Doohanovi se tento sen splnil minulý víkend, když ve 3. kole mistrovství FIA Formule 2 v roce 2023 absolvoval své první závody na domácí půdě. Před začátkem akcí nabitého víkendu však domácí hrdina Jack strávil nějaký čas se svou rodinou a ukázal týmu BWT Alpine F1, jak přesně vypadá bezstarostný australský životní styl.

 

 

Po téměř čtyřiadvacetihodinové cestě z Evropy do Austrálie a před přistáním v rodné zemi měl Jack spoustu času zavzpomínat na své dětství na Zlatém pobřeží. Vyrostl na jednom z nejkrásnějších míst na světě, kde trávil s rodinou spoustu času v přírodě. Na léta před zahájením závodnické kariéry má Jack příjemné vzpomínky jako na bezstarostný život, který trávil s kamarády na skateboardu a dováděním venku s rodinou. Vždy, když se vrací, a to i kvůli práci, snaží se vytvářet si další vzpomínky.

 

 

Když letos Jack dorazil do Brisbane, aby zahájil závodní týden, strávil prvních pár dní doma, kde se věnoval rodině a uspořádal improvizované kartingové setkání s kamarádem z dětství Mickem Schumacherem. Poté odletěl do Melbourne a vrátil se do víru dění kolem jednoho z nejočekávanějších závodů v kalendáři F2.

 

 

Na úvod dlouhého středečního dne se jezdci BWT Alpine F1 Team Pierre Gasly a Esteban Ocon přidali k Jackovi a jeho kamarádovi z dětství a spolujezdci Brocu Feenymu, aby usedli do kokpitu vozu V8 Supercar s karoserií Castrol na legendárním závodním okruhu Calder Park. V rámci partnerského dne se značkou Castrol si všichni tři jezdci zazávodili po boku Thomase Randla z týmu Tickford Racing, který v australské sérii tin-top sérii závodí s vozem V8 Supercar podporovaným značkou Castrol.

 

 

„Bylo to úžasné! Kvůli deštivému počasí jsme si vyzkoušeli jízdu na oválné trati, ale ty jo, to je stroj. Překvapilo mě, jak dobře jsem se cítil, poloha je velmi blízká Formuli 1 a hned jsem se cítil pohodlně,“ říká Esteban. „Tom je opravdu fajn chlapík, užili jsme si to a pak jsme si ještě chvíli hráli na simulátoru.“

 

 

To odpoledne vyšlo slunce právě včas, aby profesionální surfař Jack Robinson ukázal Jackovi a Pierrovi, jak se to dělá, a ovládl vlny v URBNSURF, prvotřídním městském surfovém parku v Melbourne. Esteban působil jako týmový komentátor, zatímco Jack a Pierre zdolávali vlny spolu se svým kolegou Mickem Schumacherem.

 

 

„Začátek týdne byl nabitý, ale k nejzajímavějším okamžikům rozhodně patřila jízda ve voze V8 Supercar a surfování se světovou jedničkou. V surfování jsem docela dobrý, ale musím říct, že vlny byly pořádně velké. Byl to ale opravdu zábavný den a skvělý způsob, jak odstartovat týden,“ říká Pierre.

 

 

Jack se se svými kolegy podělil o jednu ze svých nejoblíbenějších kratochvílí a seznámil je s australskou surfařskou kulturou.

 

 

„Strávit den s Pierrem a Estebanem bylo skvělé, opravdu jsem si to užil. Bylo skvělé si před víkendem na chvíli vlézt do vody a trochu si zajezdit na vlnách," říká Jack. „Jack Robinson je také jedním z mých největších surfařských idolů, takže bylo úžasné s ním zasurfovat.“

 

 

Stejně jako jsme my otevřeli svůj domov a přijali našeho australského náhradního jezdce, tak i on tento týden otevřel svůj domov a přijal náš tým. Kvůli nabitému závodnímu kalendáři se Jack zřídkakdy dostane na začátku roku do Austrálie, a tak nám jeho ideální týden doma s týmem BWT Alpine F1 Team umožnil poznat ho z jiné stránky a dopřát si trochu zábavy před startem na okruhu Albert Park.

 

 

Jack dosáhl v závodním víkendu na domácí půdě smíšených výsledků, když ve sprintovém závodě vypadl kvůli kontaktu s Juanem Manuelem Correou, ale v hlavním závodě se vrátil a z 15. místa se probojoval nahoru a skončil na bodovaném osmém místě. Jacka uvidíte znovu ve 4. kole mistrovství FIA Formule 2 v Ázerbájdžánu, které se koná 28.–30. dubna 2023.