17. února 2022

BWT Alpine F1 Team s potěšením oznamuje jmenování Otmara Szafnauera do funkce ředitele týmu a Bruna Famina do funkce výkonného ředitele Alpine Racing ve Viry-Châtillon, kteří jsou podřízeni Laurentu Rossimu, generálnímu řediteli společnosti Alpine. Jak bylo upřesněno v listopadu 2021, tato nová organizace má optimalizovat výkonnost týmu při přípravě na nové technické předpisy zavedené od roku 2022. Příchod dvou velmi zkušených a uznávaných odborníků na motorsport potvrzuje ambice týmu BWT Alpine F1 Team, které definovali Luca de Meo, generální ředitel skupiny Renault, a Laurent Rossi: bojovat o titul do 100 závodů od zavedení nových předpisů.

 

Otmar Szafnauer povede BWT Alpine F1 Team jako šéf týmu v Enstone a na závodech v průběhu sezony. Otmar je jedním z nejtalentovanějších a nejuznávanějších manažerů Formule 1 a do týmu přinese své 33leté zkušenosti z motorsportu. Jeho cílem bude důsledně řídit všechny aspekty výkonnosti týmu BWT Alpine F1 Team, včetně inženýrství a řízení závodů. Otmar také pomůže týmu maximálně využít potenciál Estebana Ocona a Fernanda Alonsa.

 

Otmar začal svou kariéru jako inženýr u společnosti Ford Motor Company. V roce 1998 nastoupil do F1 u British American Racing jako provozní ředitel a poté nastoupil do Hondy jako viceprezident jejího programu F1. Během svého působení ve funkci neustále prokazoval svůj talent plně využít potenciál týmu. Ve Force India dovedl tým z posledního místa v Poháru konstruktérů na solidní čtvrtou pozici, přestože měl nejnižší rozpočet i počet zaměstnanců v paddocku. Také dovedl tým Racing Point k prvnímu vítězství a čtvrtému místu v Poháru konstruktérů v jejich teprve druhé sezóně a Aston Martin k historicky prvním stupňům vítězů v F1.

 

Bruno Famin přinese společnosti Alpine své jedinečné zkušenosti z motoristického sportu a jeho úkolem bude pokračovat ve vývoji motoru Alpine pro Formuli 1 a maximalizovat přenos technologií z Formule 1 do vozů Alpine. Bruno a technický tým Viry-Châtillon zavedou opatření a struktury, které zajistí, aby podvozkový tým v Enstone měl k dispozici konkurenceschopnou pohonnou jednotku splňující nové předpisy.

 

Bruno, který byl donedávna zástupcem generálního sportovního tajemníka FIA, prokázal svůj talent během více než 15 let ve společnosti Peugeot, kde vedl technický program týmu Endurance, jehož vrcholem bylo vítězství vozu Peugeot 908 v Le Mans v roce 2009 a 24 vítězství ve 32 závodech, než se v roce 2012 stal ředitelem Peugeot Sport. Byl pověřen obnovením sportovního programu značky Peugeot a prokázal svůj talent pro vývoj nejmodernějších technologií potřebných k dosažení vítězství, což vedlo k rekordu na Pike's Peak v roce 2013, k titulu mistra světa v rallycrossu týmů v roce 2015 a ke třem vítězstvím na Dakaru v letech 2016 až 2018. Dohlížel také na koncepci sportovních vozů Peugeot, čímž prokázal, že dokáže přenést výkonné technologie, původně určené pro soutěže, do sériových vozů.

 

Davide Brivio, který se k týmu připojil v roce 2021, bude pokračovat ve své bezkonkurenční schopnosti identifikovat a rozvíjet mladý potenciál na pozici ředitele závodních expanzních projektů a bude dohlížet na účast ve všech závodních kategoriích, včetně Alpine Academy. Vztah Fernanda Alonsa a Estebana Ocona byl klíčem k úspěchům Alpine v roce 2021 a Davide bude usilovat o podporu tohoto týmového ducha ve všech závodních kategoriích. V rámci své mise bude Davide také zodpovědný za identifikaci, rozvoj a realizaci projektů týkajících se nových příležitostí pro Alpine ve světě motorsportu a za průzkum nových oblastí, které podpoří rozvoj Alpine v tomto sportu.

 

Laurent Rossi, generální ředitel Alpine, říká:

 

„S příchodem Otmara a Bruna se v roce 2022 posouváme na novou úroveň. Otmar přinese své jedinečné zkušenosti z motoristického sportu a nekompromisní touhu po vítězství, zatímco Brunovy prokazatelné výsledky v oblasti vývoje technologií, které mají zásadní význam v soutěžích, a jejich následný přenos do silničních vozů jsou pro náš projekt jako sportovní tým i jako značku zásadní. V uplynulém roce jsem se přesvědčil o Davidově talentu rozpoznat v lidech to nejlepší a přimět je k co nejlepšímu výkonu. Těší mě, že mohu tuto jedinečnou dovednost využít ve všech stávajících i nových projektech společnosti Alpine, které právě začínáme prozkoumávat. Naše sestava závodních jezdců je kompletní a připravená dovést tým k jeho ambiciózním cílům v roce 2022.“

 

Otmar Szafnauer, šéf týmu BWT Alpine F1 Team, dodává:

 

„Jsem nadšený, že mohu být členem týmu BWT Alpine F1 Team, a jsem připraven začít pracovat se všemi na splnění našeho úkolu: přivést tým k boji o titul v příštích 100 závodech. Nyní se soustředím na přípravu zahájení sezony v Bahrajnu. Jako jeden ze tří výrobců automobilů zapojených do Formule 1 je závodní tým Alpine plně vyzbrojen k dosažení svých ambicí a já se nemohu dočkat, až se vydáme na cestu!“

 

Bruno Famin, výkonný ředitel společnosti Alpine Racing, říká:

 

„Je skvělé vrátit se k soutěži a ještě lepší je připojit se k Alpine s takovými ambicemi a jedinečnými technickými kapacitami. Viry-Châtillon patří k nejlepším automobilkám, o jakých si lze nechat zdát, a já se nemohu dočkat, až se připojím k jeho talentovaným pracovníkům a budu úzce spolupracovat s týmy v Enstone, Dieppe, Les Ulis a Boulogne-Billancourt.“

 

Davide Brivio, ředitel projektů rozšiřování závodů, uvádí:

 

„Závodníci týmu Alpine jsou klíčem k jeho dlouhodobé výkonnosti a já jsem nadšený, že mohu přispět k zajímavé ambici utvářet novou kulturu závodění, která je odpovědná a inkluzivní. Formule 1 je vlajkovou lodí, ale musíme rozvíjet své ambice i v nových teritoriích a já jsem připraven Laurenta Rossiho v tomto směru podpořit.“