18. března 2022

BWT Alpine F1 TeamTým BWT Alpine F1 Team dnes absolvoval první oficiální tréninky mistrovství světa Formule 1 pro rok 2022, během nichž představil po několikaměsíčních předsezónních přípravách svůj model A522. Fernando Alonso dokončil dnešní jízdu na pátém místě a Esteban Ocon na dvanácté pozici před netrpělivě očekávanou zítřejší kvalifikací, kde se s konečnou platností rozhodne o pořadí pro závod.

 

Esteban a Fernando dopoledne jezdili na pneumatikách C3, aby si tak po řadě vylepšení, která byla na monopostu A522 provedena po předsezónních testech minulý týden, vůz co nejvíce „osahali“. Estebanovu ranní jízdu poněkud narušil uvolněný sidepod (boční lem), který se mu z vozu v prvním měřeném kole utrhl, ale po opravě se byl schopen vrátit na trať. Následně pak ještě odjezdil slušný počet kilometrů a denní trénink zakončil na dvanáctém místě. Fernando jel bez problémů v první desítce a skončil na osmé pozici.

 

V mnohem chladnějších podmínkách při druhém volném tréninku oba vozy okamžitě nabraly tempo na měkkých pneumatikách Pirelli. Večer zakončil Fernando na pátém místě s časem 1 min 32,877 s a Esteban na dvanáctém místě s časem 1 min 33,360 s. Přípravy na zítřejší první kvalifikaci sezóny 2022 Formule 1 pokračují.

 

Esteban Ocon:

 

„Byl to první pátek v tomto roce, kdy jsme se konečně mohli dobře podívat na všechny ostatní vozy na trati. Podle toho, co jsme dnes viděli, to ve středu pole vypadá velmi těsně a pro nás to byl další den, kdy jsme sbírali data a pracovali na svém programu. Problém s uvolněným sidepodem na začátku prvního volného tréninku trochu zdržel náš jízdní plán, ale rychle jsme ho vyřešili. Přesto ale můžu říct, že pro tým to byl na trati slušný den, protože jsme získali cenné poznatky o tomto novém voze. Zítra se ale už ukáže skutečné tempo každého z nás a já se těším, až v kvalifikaci ze sebe vydám to nejlepší.“

 

Fernando Alonso:

 

„Dnes jsme měli dobrý den a program jsme realizovali velmi efektivně. Bylo mnohem chladněji než minulý týden během testů, takže jsme se snažili těmto odlišným podmínkám přizpůsobit a zjišťovali jsme, jak pneumatiky za těchto teplot fungují. Je zřejmé, že na nastavení vozu je třeba ještě něco doladit. Večer se na to všechno podíváme a všechny získané informace zpracujeme. Zítra před námi stojí ještě mnoho otázek, na které budeme hledat odpovědět, ale myslím, že celkově to byl pro nás pozitivní den.“

 

Alan Permane, sportovní ředitel:

 

„V Bahrajnu to pro nás byl praktický a stabilní tréninkový den. Jsme rádi, že jsme zpátky na víkendové Velké ceně a můžeme se připravovat na závod. Je skutečně příjemné naskočit zpátky do rutiny. Podmínky jsou tu trochu jiné než během testování v minulém týdnu. Počasí je chladnější a zdá se, že pneumatiky se chovají lépe. Dnes jsme jeli na měkkých a středních pneumatikách, v prvním volném tréninku jsme ověřovali různé možnosti vyvážení a nastavení, zatímco ve druhém jsme se zaměřili na práci s pneumatikami. Kromě uvolněného sidepodu na Estebanově voze, který jsme opravili, aby se problém neopakoval, jsme neměli s vozy žádné problémy. Samozřejmě nás čeká ještě nějaká práce, například na zlepšení trakce a vyvážení při nízkých rychlostech, ale obecně jsou oba jezdci spokojeni a na zbytek víkendu se těší.