24. dubna 2022

Tým BWT Alpine F1 Team ukončil na okruhu v Imole svou bodovou sérii roku 2022 poté, co Esteban Ocon dojel na Velké ceně Emilia Romagna čtrnáctý a Fernando Alonso závod nedokončil kvůli poškození vozu při kolizi v prvním kole.

 

V prvním deštivém závodě sezóny dokázali oba jezdci Alpine získat pozice během kolizí v úvodních kolech. Při těchto výměnách byl vůz Fernanda na výjezdu ze třetí zatáčky zasažen do pravého boku a následný náraz zanechal poškození sidepodu a podlahy.

 

Bohužel toto poškození bylo příliš rozsáhlé, a Fernando tak byl nucen o pár kol později ze závodu odstoupit.

 

Esteban bojoval o poslední bodovanou pozici, když většinu závodu jezdil na jedenáctém příčce. Jeho šance na umístění v první desítce ale vzaly zasvé, když při své jediné zastávce v boxech pro střední pneumatiky obdržel pětisekundovou penalizaci za nebezpečný výjezd.

 

Esteban pak sice projel cílem jako jedenáctý, ale po uplatnění časové penalizace skončil na čtrnácté pozici.

 

Esteban Ocon, startoval z P16, dokončil na P14:

 

„Byl to pro nás hodně frustrující závod, protože jsme nakonec nedokázali získat ani bod. Pro mě to bylo už od samotného začátku složité a výsledek kvalifikace ovlivnil zbytek mého víkendu. Ale když se nad tím vším zamyslíte, tak to, kde jsme dnes skončili před penalizací, nebylo až tak špatné. Trochu nám chybělo závodní tempo a nakonec jsme nebyli dost rychlí na to, abychom získali body i bez pětisekundové penalizace. Boxová ulička je opravdu hodně těsná, ale dnes večer se při debriefingu podíváme, co přesně se stalo, abychom zjistili, jestli se tomu dalo předejít. Poučíme se z toho a pojedeme dál a já už se těším na Miami.“

 

Fernando Alonso, startoval z P9, nedokončil

 

„Byl to pro nás další nešťastný závod sezóny. Sice jsme slušně odstartovali a dostali se do první osmičky, ale to poškození pravé strany podlahy a sidepodu bylo tak rozsáhlé, že jsme neměli jinou volbu než odstoupit. Je to smůla, že tak malá, neúmyslná kolize s Mickem [Schumacherem] zničila náš vůz a vlastně i celý závod. Po Austrálii jsem se cítil na to, že bych mohl v šampionátu získat 20 nebo 30 bodů, ale nakonec mám jen dva. Je to vážně smůla! Sezóna je ale dlouhá a pořád ještě máme šanci získat spoustu bodů.

 

Laurent Rossi, generální ředitel Alpine:

 

„Prostě a jednoduše, tento víkend byl pro celý tým zklamáním, protože to byl první závod, z něhož si neodvážíme žádné body. Musíme zajistit, aby se to letos už neopakovalo, protože máme mnohem větší potenciál Za celý tým musíme zlepšit mnoho oblastí a musíme se také rychle zbavit chyb, pokud chceme dosáhnout našich ambiciózních cílů. Byť z dnešního výsledku cítíme frustraci, bereme to jako další motivaci, abychom se jí během roku zbavili. Věřím, že tým bude i nadále tvrdě pracovat, a příště v Miami se musíme bezpodmínečně odrazit ode dna.“