9. března 2022

Alpine Academy s hrdostí představuje nový program Alpine Affiliates, jehož cílem je podporovat a vychovávat mladé nadějné závodní jezdce na začátku jejich kariéry v motoristickém sportu a zároveň sloužit jako potenciální podpůrný program Alpine Academy.

 

Program Alpine Affiliate bude od nynějška nabízet mladým řidičům profesionální podporu v klíčové fázi jejich kariéry, mimo jiné kariérní poradenství, odborné školení, mentoring, školení v oblasti PR a další. Členové programu Alpine Affiliate budou mít také možnost využívat špičkové zázemí v sídle Academy v Enstone.

 

Vůbec poprvé se v programu Alpine Affiliate představí Abbi Pulling, která do programu Alpine Academy vstoupí na pole position jako první jezdkyně v seriálu W Series 2021. Několikanásobná vítězka britské Formule 4 se v roce 2022 vrátí do seriálu W, aby se vážně utkala o Pohár jezdců. Abbi je také důležitým prvkem realizace závazku společnosti Alpine podporovat inkluzivní pracovní prostředí, které usnadňuje integraci a rozvoj žen ve společnosti.

 

Abbi doplní bývalý jezdec Academy Hadrien David, který nastupuje jako nejmladší šampion FIA Formule 4 v historii, když v roce 2019 vyhrál francouzský šampionát ve věku pouhých 15 let. Hadrien se v roce 2022 podruhé zúčastní evropského šampionátu Formula Regional by Alpine a bude závodit za tým R-ace GP.

 

Třetím Alpine Affiliate pro rok 2022 je Nikola Tsolov, který zahajuje svou kariéru v monopostech s nekrytými koly. Bulharský mladík, jehož manažerem je dvojnásobný mistr světa jezdců Formule 1 Fernando Alonso, je čerstvě úspěšný v kartingu a v sezóně 2022 se připojí k týmu Campos Racing ve španělské Formuli 4 FIA.

 

Alpine Affiliates doplňují japonský jezdec Kean Nakamura a Brazilec Matheus Ferreira, kteří se k programu připojují jako dvojice vysoce ceněných motokárových závodníků. Kean, který na trati často měnil místa, získal titul mistra světa FIA Karting v kategorii OK-Junior, ale Matheus také zapůsobil. Oba čtrnáctiletí závodníci se zúčastní seriálu OK Karting a oba budou jezdit za tým Kart Republic.

 

Nový program Alpine Affiliate povede Alpine Academy ředitel Mia Sharizman a ředitel expanzních projektů Davide Brivio, kteří pokračují v hledání nejlepších mladých jezdců po celém světě, aby je přivedli do týmu Alpine Academy.

 

Mia Sharizman, Alpine Academy ředitelka:

 

„Jsme velmi rádi, že můžeme představit náš program Alpine Affiliates, který bude od letošního roku fungovat společně s Akademií. Program pomůže poskytnout mladým závodním jezdcům po celém světě zásadní podporu, kariérní poradenství a potřebný trénink. Do našeho programu letos vstupuje pět mladých jezdců: Abbi, Hadrien, Nikola, Kean a Matheus. Z dlouhodobého hlediska předpokládáme, že partnerský program Alpine bude sloužit jako zdroj pro naši Akademii, protože se snažíme pokračovat v náboru nejtalentovanějších mladých jezdců z celého světa, aby stáj Alpine v budoucnu potvrdila svůj úspěch v automobilových závodech.“