12. března 2022

BWT Alpine F1 Team dnes ukončil předsezónní testování, při kterém Fernando Alonso najel 122 kol, a pomohl tak stáji BWT Alpine F1 Team zaznamenat důležité údaje před prvním závodem mistrovství světa Formule 1 2022, který se uskuteční příští víkend v Bahrajnu.

 

Fernando jezdil s vozem A522 po celý den a na pneumatikách Pirelli C4 dosáhl nejlepšího času 1 min. 32,698 sekundy. Celkově se umístil na třetím místě.

 

Španělský pilot po většinu dopoledne jezdil bez problémů a pod spalujícím bahrajnským sluncem plnil svůj plán. Fernando se odpoledne vrátil ke svým povinnostem a po vyzkoušení směsi pneumatik a různých možností nastavení zakončil den s druhým nejvyšším počtem ujetých kilometrů mezi jednotlivými jezdci.

 

Během třídenního testu v Bahrajnu najel BWT Alpine F1 Team celkem 299 kol a 1618 km a nyní se připravuje na úvodní Velkou cenu, která se pojede za necelý týden.

 

2022 Předsezónní test v Bahrajnu, najeté kilometry:

Celkový počet kol za tři dny: 299

Celkový počet km za tři dny: 1618 km

Esteban Ocon: 153 kol

Fernando Alonso: 146 kol

 

Fernando Alonso:

 

„Byl to pro nás dobrý testovací den, který navázal na Estebanovu včerejší dobrou práci. Hodně jsme se o novém monopostu dozvěděli a odjeli spoustu kol, takže jsem docela spokojený. O nových vozech a nastaveních se všichni stále učíme. Vyzkoušeli jsme několik věcí s jasnými výsledky, a to je to, co od testování chcete. Bylo to velmi produktivní. Nevíme, co testují ostatní, podle jakého programu jedou a kolik mají paliva. Na to si musíme počkat do příští soboty. Soustředíme se na sebe a naším plánem je přijet příští týden se stoprocentním nasazením.“

 

Otmar Szafnauer, šéf týmu:

 

„Dnešním dnem skončily předsezónní testy a nám se podařilo dokončit významný objem práce v rámci příprav na úvodní Velkou cenu sezony 2022 Formule 1, která se uskuteční příští týden. Poslední dva dny byly pro Estebana a Fernanda stejně dobré, oba ujeli sto kol, což nám umožnilo zdárně dokončit přípravy. Znamená to také, že jsme byli schopni kompenzovat ztrátu času na trati v poslední den v Barceloně. Trochu více jsme se zaměřili na zdokonalení nastavení a vylepšení mnoha drobných detailů. Hodně kol znamená hodně poznatků a tento týden jsme s monopostem dosáhli výrazného pokroku. Těšíme se na další zlepšení v nadcházejících dnech, abychom mohli co nejlépe pokračovat v přípravě. Příští týden budeme závodit naostro a to je vzrušující jak pro BWT Alpine F1 Team a jeho členy, tak pro fanoušky, kteří na zahájení sezóny 2022 čekali celou zimu.“