30. září 2022

V pátečním tréninku na Velkou cenu Singapuru, kdy se Formule 1 poprvé po třech letech vrátila do Marina Bay, skončili jezdci týmu BWT Alpine F1 Team Esteban Ocon na šestém a Fernando Alonso na osmém místě.

 

 

Pod světly 5,063 km dlouhého okruhu Marina Bay Street Circuit se týmu dařilo, protože oba jezdci se v obou trénincích umístili v první desítce: Esteban byl sedmý v prvním a šestý ve druhém volném tréninku, zatímco Fernando skončil desátý a osmý.

 

Fernandův první trénink skončil dříve, než se očekávalo, protože u jeho vozu byl zjištěn únik oleje z převodovky a po absolvování 11 kol musel z preventivních důvodů zůstat v garáži.

 

Oba jezdci použili ve druhém volném tréninku novou specifikaci vylepšené podlahy, která bude u obou vozů použita i po zbytek víkendu.

 

Třetí volný trénink začíná v sobotu v 18:00 místního času a kvalifikace ve 21:00 hod.

 

Esteban Ocon: „Jízdě v Singapuru se opravdu nic nevyrovná a je skvělé se sem po několika letech vrátit. Po obou dnešních trénincích je znovu vidět, jak velkou výzvu po fyzické stránce tato trať v horkém a vlhkém podnebí představuje, takže si myslím, že většina jezdců bude ráda, že má před závodním víkendem těch pár dní přípravy navíc. Na trati jsme měli poměrně intenzivní den při testování nových vylepšení a jsme relativně spokojeni s tím, jak náš dnešní program probíhal. Byli jsme rádi, že trať nebyla tak hrbolatá, jak jsme původně očekávali, zejména pak s těmito vozy. Těšíme se, až se zítra vrátíme a prožijeme další skvělý den, abychom získali co nejlepší pozici pro nedělní závod."

 

Fernando Alonso: „První trénink pro nás nebyl ideální, protože jsme v první řadě zaznamenali problémy s převodovkou. Druhý volný trénink byl obecně dobrý, a přestože jsme kvůli omezenému času na trati trochu pozadu oproti plánu, myslím, že jsme na dobrém místě a na zítřek si docela věřím. Zdá se, že naše vylepšení vozu zatím funguje dobře, ale dnes večer a zítra budeme pokračovat v analýze všech dat.

 

Matt Harman, technický ředitel: „Je fantastické být zpátky tady v Singapuru, i když je tu extrémní horko a vlhko! Byl to zajímavý tréninkový den, kdy jsme narazili na problém s Fernandovou převodovkou, u níž byl zjištěn malý únik oleje. Z preventivních důvodů jsme se rozhodli v prvním tréninku již nepokračovat a v následujících dnech budeme zkoumat příčinu problému, protože se jedná o neobvyklý jev. Dali jsme do jeho vozu náhradní převodovkou, aby mohl startovat ve druhém tréninku. Pro druhý volný trénink jsme použili u obou vozů novou, modernizovanou podlahu, která fungovala v souladu s našimi očekáváními. Přes noc nás čeká ještě nějaká práce a těším se, jak to zítra dopadne. Celkově vzato jsme s našimi výkony spokojeni a s oběma vozy se už těšíme na skvělý soutěžní víkend.“