02. října 2022

Tým BWT Alpine F1 Team se dnes potýkal s prvním dvojím odstoupením v sezóně 2022 Formule 1, když Fernando Alonso i Esteban Ocon nedokončili Velkou cenu Singapuru.

 

Oba jezdci odstoupili v rychlém sledu, protože tým se snažil identifikovat podezření na problémy s pohonnými jednotkami obou vozů.


Silný déšť před závodem přinesl zpoždění startu o hodinu a pět minut a oba jezdci začali na přechodných pneumatikách. Fernando při svém 350. startu ve Velké ceně, což je rekord Formule 1, se hned na startu propadl o jednu pozici za Lando Norrise a v úvodu závodu se držel na šestém místě. Po brzkém nasazení safety caru a následném rozjezdu bránil Fernando své šesté místo před Maxem Verstappenem, než ve 21. kole odstoupil.


Esteban startoval ze sedmnáctého místa na přechodných pneumatikách a chtěl se přiblížit první desítce. Ze závodu odstoupil ve 27. kole, když byl třinácté pozici.
Problémy, které přinesly jeho dvojí odstoupení, bude tým zkoumat při cestě do Suzuky, kam se příští víkend vrací Velká cena Japonska.


Esteban Ocon, startoval z P17, DNF: „Pro tým to byl frustrující den. Z mé strany náš závod předčasně ukončil problém s pohonnou jednotkou a vím, že tým v současné době zkoumá přesnou příčinu jejího selhání. Odjíždět ze Singapuru s dvojitým odstoupením je samozřejmě velké zklamání, ale pozitivní je, že náš vůz fungoval celý víkend dobře a víme, že máme dobrou rychlost. Příští týden závodíme znovu na mé oblíbené trati v Suzuce, takže se teď oklepeme a v Japonsku se vrátíme o to silnější.“


Fernando Alonso, startoval z P5, DNF: „Je škoda, že jsme z dnešního závodu museli předčasně odstoupili. Znamená to, že jsme přišli o slušné body pro mistrovství. Myslím ale, že bychom se měli dívat na pozitiva a být na náš výkon o tomto víkendu opět velmi hrdí. V sobotu jsme bojovali o prvních pět a šest míst a podobně tomu bylo i v dnešním závodě. Byl to velmi komplikovaný závod v obtížných podmínkách a bylo těžké se dívat, jak se na trati objevuje suchá čára. Příští víkend nás čeká další závod, takže se alespoň můžeme hned teď začít soustředit na Japonsko a vrátit se tam pro body.“


Otmar Szafnauer, šéf týmu: „Z dnešní Velké ceny Singapuru bohužel museli odstoupit oba naši jezdci, což je škoda, protože se celý víkend pro nás vyvíjel velmi slibně. Zdá se, že nás na obou vozech postihl podobný problém s pohonnou jednotkou, který budeme podrobně zkoumat. Je důležité, abychom zjistili hlavní příčinu toho, co se stalo, a zavedli preventivní opatření, aby se to neopakovalo. Pokud jde o průběh našeho závodu, bylo to náročné díky schnoucí trati. Chystali jsme se vstoupit do okna, kdy jsme mohli před odstoupením požádat o suché pneumatiky. Takové dny se v závodech čas od času stávají, a i když je teď v týmu cítit zklamání, příští víkend nás čeká další závod v Japonsku, kde máme příležitost se vzpamatovat. Jako tým to bereme s nadhledem a už se těšíme na návrat do Suzuky a na závodění na fantastickém okruhu.“