VP, ALPINE MOTORSPORTS

Bruno Famin

Bruno se přidal k týmu BWT Alpine F1 Team před začátkem sezony 2022 mistrovství světa FIA Formule 1. Působí jako viceprezident Alpine Motorsports a zároveň je prozatímním ředitelem týmu BWT Alpine F1 Team. Také má na starost vývoj pohonné jednotky a úzce spolupracuje se závodem v Enstone na optimalizaci výkonu v rámci podvozku.

Bruno Famin – Alpine

Biografie

Francouz začal v roce 1989 působit v motorsportu u značky Peugeot, kde pracoval pro Peugeot Talbot Sport na motorech a převodovkách. Osobně se podílel na několika projektech vozidel, například 905 Spider a 106 GRA.


V roce 2005 se Bruno stal technickým ředitelem Peugeot Sport a v roce 2012 převzal funkci ředitele společnosti. Hrál zásadní roli v projektu 908, který zvítězil v Le Mans, a při rekordním vítězství na Pikes Peak v roce 2013, kterého dosáhl Sebastien Loeb. Bruno byl také u tří vítězství v Rallye Dakar v letech 2016 až 2018 a u vítězství v mistrovství světa v rallycrossu v roce 2015.


V roce 2019 se Bruno stal provozním ředitelem Mezinárodní automobilové federace (FIA). Jeho hlavním úkolem bylo zajistit integraci všech sportovních a podpůrných funkcí federace.


V červenci 2023 značka Alpine oznámila jmenování Bruna Famina do funkce viceprezidenta Alpine Motorsports a člena řídicího výboru Alpine, který bude přímo podřízen generálnímu řediteli Alpine Philippu Kriefovi. Na této pozici řídí Bruno Famin aktivity Alpine ve všech motoristických disciplínách.


Bruno s sebou přináší výjimečné úspěchy v motorsportu a kulturu vítězství.