Tým F1

Jack Doohan

Alt Image C29

Rezervní jezdec

Věk: 20

Občanství: Austrálie 

 

Sezóna 2022 (Mistrovství FIA Formule 2)

Vítězství: 3

Umístění na stupních vítězů: 6

Pole position: 3

Nejrychlejší kola: 4

Body: 128

Biografie

Jack začíná svůj druhý rok v Alpine Academy a navazuje na svou první sezónu v Mistrovství FIA Formule 2. V roce 2022 získal tři vítězství, šest umístění na stupních vítězů a tři pole position. Australan pravidelně útočil na přední příčky a až do posledního závodu sezóny bojoval o titul nejlepšího nováčka a o první tři místa v konečném celkovém hodnocení.

 

Jack, syn pětinásobného mistra světa MotoGP Micka, v rodné Austrálii zaujal v motokárách. V roce 2018 přestoupil do monopostů a startoval v britském šampionátu F4.  Získal tři vítězství a dvanáct umístění na stupních vítězů a skončil na celkovém pátém místě jako nejlepší nováček. Kampaně v italském šampionátu F4 a v mistrovství ADAC F4 přinesly mladému Australanovi cenné zkušenosti. Dvě po sobě jdoucí druhá místa v asijském šampionátu Formule 3 připravila Jacka na posun do  Mistrovství FIA Formule 3 s HWA Racelab v roce 2020.

 

V týmu Trident Racing Jack zazářil, když dosáhl čtyř vítězství a sedmi umístění na stupních vítězů a stal se vicemistrem. V závěrečných dvou kolech šampionátu FIA Formule 2 2021 se přidal k týmu MP Motorsport a v Abú Zabí se kvalifikoval na druhém místě. Následovala první kompletní sezona F2 s týmem Virtuosi Racing, kde skončil celkově šestý a dosáhl fantastických výsledků, včetně nesporného vítězství v dlouhém závodě v Belgii. Jack se také zúčastnil dvou volných tréninků s týmem BWT Alpine F1 Team a testů vyhrazených pro mladé jezdce po Velké ceně Abú Zabí.

 

 

Jack:   „Mám radost, že mohu zahájit svou druhou sezónu s Alpine Academy. Prožili jsme spolu skvělý první rok, všichni mě přijali s otevřenou náručí a velmi rychle jsem se zorientoval. Bylo skvělé strávit čas s týmem Formule 1 během tréninků a na simulátoru a poznat všechny členy továrního a závodního týmu. Nemohu se dočkat, čeho letos dosáhneme. Naše cíle se nemění – chceme získat titul. Jsem v dobré společnosti, která mi pomůže tohoto cíle dosáhnout. Jako zkušený člen programu do toho dám všechno a budu také pomáhat nováčkům a nejmladším členům Academy, zejména během našich tréninkových kempů.“ 

 

Instagram: @jackdoohan

Twitter: @JackDoohan33

2022 

 

Mistrovství FIA Formule 3 (6.)

 

 

2021  

 

Mistrovství FIA Formule 3 (2.)

2020

 

Mistrovství Asie Formule 3 (2.), Mistrovství FIA Formule 3 (26.)

 

 

2019

 

Mistrovství Asie Formule 3 (2.), Euroformula Open (11.)

2018

 

Mistrovství Británie F4 British (5. nejlepší nováček) 

NOVINKY Z F1

Mějte přehled o nejnovějších událostech

BWT ALPINE F1® TEAM

Naši partneři

PARTENAIRE TITRE

PARTENAIRES PREMIUM

PARTENAIRES OFFICIELS

PARTENAIRES TECHNIQUES

EQUIPEMENTIERS