SPORTOVNÍ ŘEDITEL

Julian Rouse

Julian Rouse

Biografie

Julian Rouse přebírá v BWT Alpine F1 Team funkci dočasného sportovního ředitele a jeho nadřízeným je ředitel týmu Bruno Famin.

 

Julian se přidal k týmu v sezóně 2022, kdy se stal ředitelem Alpine Academy a dohlížel na program mladých jezdců týmu a také na vyhledávání příležitostí pro mladé talenty v rámci širšího světa motorsportu Alpine.

 

Motorsportu se začal věnovat již v mládí, kdy ho inspirovala kariéra jeho otce Andyho Rouse v britském šampionátu cestovních vozů (British Touring Car Championship). Julian začal v roce 2001 pracovat ve Fortec Motorsport v době, kdy byl tým dominantní, a stal se závodním inženýrem a později manažerem týmu v řadě různých programů.

 

V roce 2009 nastoupil Julian do týmu Arden Motorsport, vlastněného Christianem Hornerem, jako manažer týmu a závodní inženýr. Založil program GP3, který později pod jeho vedením vyhrál šampionát v letech 2012 a 2013.

 

Následně po rozšíření společnosti postoupil na pozici sportovního ředitele a nakonec se stal generálním ředitelem, který dohlížel na veškeré závodní aktivity týmu Arden v kategoriích GP2, GP3, World Series by Renault a Formule 4. Poté Arden pověřil Juliana vytvořením programu R Motorsport GT, kde převzal roli sportovního a výkonnostního ředitele a dosáhl velkých úspěchů v Blancpain GT World Challenge a v závodech jako 12 hodin v Bathurst. V roce 2019 působil také jeden rok jako hlavní inženýr jednoho z týmů R Motorsport DTM, kde se staral o Ferdinanda Habsburga a Daniela Juncadellu.

 

Před nástupem do Alpine působil Julian jako týmový manažer v Garage 59 a TF Sport a zažil úspěchy v závodech 24 hodin v Le Mans a 24 hodin ve Spa.

 

Julian má na svém kontě během svého působení v motorsportu více než 100 závodních vítězství a 175 umístění na stupních vítězů.