28. dubna 2022

Šampionát je podporován platformou Binance Fan Token Platform a v soutěži se hraje o 100 000 dolarů ve fan tokenech Alpine.


Mezi další dárky patří zážitek z jízdy ve voze Alpine A110 GT4, simulátor TRX od společnosti Trak Racer a zakřivený monitor BenQ Mobiuz EX3410R.


Série se pojede na platformě Assetto Corsa Competizione a bude rozdělena do dvou fází: Kvalifikace a šampionát série Alpine Esports.


Kvalifikace budou probíhat od 4. do 17. dubna a 30 nejrychlejších jezdců se kvalifikuje do série Alpine Esports.
Jezdci se mohou do kvalifikace přihlásit zde.


Alpine Esports s potěšením oznamuje návrat série Alpine Esports na Assetto Corsa Competizione v nové sezóně 2022. Šampionát, který se koná již druhým rokem, bude opět řídit partner simulačních závodů Race Clutch a je podporován společností Binance, předním světovým poskytovatelem blockchainového ekosystému a infrastruktury pro kryptoměny, která se na začátku tohoto roku stala partnerem BWT Alpine F1 Team a Alpine Esports.

 

Do prvního ročníku v roce 2021 se přihlásilo více než 1 000 jezdců a letošní ročník slibuje ještě větší úspěch, protože v soutěži je připravena celá řada cen, včetně peněžní výhry 100 000 USD ve fan tokenech Alpine, řidičského zážitku Alpine A110 GT4, závodního simulátoru TRX od společnosti Trak Racer, zakřiveného monitoru BenQ Mobiuz EX3410R a dalších cen, které budou brzy oznámeny.

 

Kvalifikace probíhají od 4. do 17. dubna a 30 nejrychlejších jezdců bude vybráno dle nejrychlejšího času ve hře Assetto Corsa Competizione, aby postoupili do druhé fáze, šampionátu série Alpine Esports. Aby se hráči mohli zapojit do kvalifikací, musí vlastnit hru Assetto Corsa Competizione a DLC balíček GT4. Nejrychlejší účastník časovky také okamžitě vyhraje fan tokeny Alpine v hodnotě 1 500 dolarů. Druhá fáze se bude skládat ze šesti závodů rozdělených do tří kol od dubna do června.

 

Termíny šampionátu série Alpine Esports:

 

1. kolo: 28. dubna (závod 1 & 2)
2. kolo: 12. května (závod 3 & 4)
3. kolo: 23. června (závod 5 & 6)

 

Šampionát bude otevřen pouze pro jezdce z celé Evropy a Velké Británie a všichni jezdci budou soutěžit na vozech Alpine A110 GT4. Titul v soutěži obhajuje vítěz ročníku 2021 Jaroslav „Jardier“ Honzík. Ke kvalifikovaným jezdcům se připojí řada jezdců Alpine Academy, celebrit a influencerů sim závodění, komentátorem soutěže bude moderátor sim závodů Chris Haye a ambasador Alpine Esports Thom Bower.

 

Cedric Journel, viceprezident pro prodej & marketing v Alpine:

 

Simulátorové závody vnímáme jako evoluci sportu, kdy reálný a virtuální svět nabízejí přirozenou synergii, která se nedá srovnat s žádným jiným esportem nebo sportovní kategorií. Jezdci na simulátorech mají přirozené řidičské schopnosti a realističnost, kterou technologie hry Assetto Corsa Competizione a závodní soupravy nabízejí, se postará o atraktivní zábavu. Jsme nadšeni, že se série Alpine Esports Series vrací již druhým rokem a že můžeme vidět dovednosti nejlepších jezdců, a chtěl bych poděkovat všem našim partnerům, že pomohli letošní nabídku ještě rozšířit.“

 

Wayne Tian, ředitel fan tokenů Binance:

 

Série Alpine Esports je v souladu se závazkem fan tokenů společnosti Binance podporovat nový vzrušující svět, ve kterém se setkává virtuální a reálný svět. Naše partnerství přesahuje fyzickou trať F1 i do té digitální – chceme, aby závodníci a fanoušci Alpine měli přístup k nezapomenutelným zážitkům, exkluzivním interakcím s týmem a jedinečným výhodám, které mohou poskytnout pouze naše fan tokeny Binance. Jsme odhodláni pomoci Alpine Esports posunout tuto akci na vyšší úroveň díky našim nejnovějším inovacím a těšíme se na další vzrušující jízdu!

 

Valerio Piersanti, viceprezident pro licencování a partnerství ve společnosti Kunos Simulazioni:

 

Jsme velmi rádi, že můžeme spolupracovat na ambiciózním programu, který Alpine vytváří v oblasti esportu. S touto vynikající organizací bude v budoucnu navázána další spolupráce.“

 

Podrobnosti o okruhu šampionátu a zúčastněných osobnostech budou oznámeny brzy. Šampionát bude vysílán na kanálech Alpine Twitch a Youtube a také na Binance Live.

 

Sledujte Alpine Esports Series na Twitteru a Instagramu.

 

O ZNAČCE ALPINE

 

Značka, kterou v roce 1955 založil Jean Rédélé, vyniká svými sportovními vozy ve francouzském stylu. V roce 2018 značka představila nový model A110, sportovní vůz věrný nadčasovým principům Alpine, kterými jsou kompaktnost, lehkost, živost a radost z jízdy. V roce 2021 vzniká obchodní jednotka Alpine. Stává se tak značkou věnovanou inovativním, autentickým a exkluzivním sportovním vozům skupiny Renault, která těží z dědictví a řemeslné zručnosti svého historického závodu v Dieppe, stejně jako z inženýrského mistrovství týmů Alpine Racing a Alpine Cars.

 

O SIMULÁTORU ASSETTO CORSA COMPETIZIONE

 

Assetto Corsa Competizione je oficiální videohra GT World Challenge.

 

Díky mimořádné kvalitě simulace vám hra umožní zažít skutečnou atmosféru homologovaného šampionátu FIA GT3, soupeřit s oficiálními jezdci, týmy, vozy a okruhy, které jsou ve hře reprodukovány s dosud nejvyšší dosaženou úrovní přesnosti.

 

Závody ve sprintu, vytrvalostní závody a 24 hodin ve Spa ožijí s neuvěřitelnou úrovní realismu v režimu pro jednoho i více hráčů.

 

Assetto Corsa Competizione se zrodila na základě dlouhodobých zkušeností společnosti KUNOS Simulazioni a plně využívá Unreal Engine 4, aby zajistila fotorealistické povětrnostní podmínky a grafiku, noční závody, animovaná videa a dosáhla nového standardu, pokud jde o realističnost a pohlcení jízdou, díky dále vylepšeným modelům pneumatik a aerodynamiky.

 

Hra Assetto Corsa Competizione je navržena s cílem inovovat a podpořit elektronické sporty, přivést hráče do centra světové soutěže GT World Challenge a posadit je za volant nejprestižnějších závodních vozů GT, které jsou reprodukovány s mimořádnou úrovní detailů.

 

Assetto Corsa Competizione má podle ESRB hodnocení „E“ pro všechny a PEGI 3 pro všechny věkové kategorie a je k dispozici na PC (Steam), PS4 a Xone. Další informace o Assetto Corsa Competizione najdete na adrese www.assetocorsa.net

 

O SPOLEČNOSTI BINANCE

 

Binance je přední světový poskytovatel blockchainového ekosystému a infrastruktury pro kryptoměny se sadou finančních produktů, která zahrnuje největší burzu digitálních aktiv podle objemu. Platforma Binance, které důvěřují miliony lidí po celém světě, se věnuje zvyšování svobody peněz pro uživatele a nabízí bezkonkurenční portfolio krypto produktů a nabídek, včetně obchodování a financí, vzdělávání, dat a výzkumu, sociálního dobra, investic a inkubace, decentralizace a infrastrukturních řešení a dalších. Další informace naleznete na adrese Binance.com

 

O FAN TOKENECH BINANCE

 

Binance Fan Token je typ užitečného tokenu, který podporuje fanouškovské zážitky a propojuje týmy a značky s jejich fanoušky po celém světě. Partnerské týmy mohou fanouškům nabídnout tokeny prostřednictvím Binance Fan Token Launchpads, zatímco fanoušci mohou vyjádřit svou podporu a odemknout jedinečné „fanouškovské momenty“ prostřednictvím exkluzivních odměn, jako jsou: zážitky, které se naskytnou jen jednou za život, limitovaná edice NFT, exkluzivní hlasovací práva v anketách o určitých rozhodnutích klubu vyhrazených pro fanoušky a sběratelské fanouškovské odznaky. Tokeny Binance Fan jsou také k dispozici všem uživatelům Binance prostřednictvím nákupů měn fiat a kryptoměn. Další informace, dostupné týmové tokeny a nové nabídky naleznete na platformě Binance Fan Token.