28. dubna 2022

-* Po dvou týdnech intenzivních a napínavých kvalifikací, do kterých se přihlásilo více než 3 000 jezdců, bylo vybráno 30 nejrychlejších jezdců, kteří budou bojovat v šesti závodech šampionátu série Alpine Esports.

 

-* Díky platformě Binance Fan Token Platform bude v soutěži k dispozici 100 000 USD ve fan tokenech Alpine Token a také ceny od partnerů, jako jsou Shamir, BenQ, Trak Racer, Phillips Hue a Freem.

 

-* První kolo série oficiálně odstartuje 28. dubna, kdy se jezdci utkají v Barceloně.

 

Londýn, 25. dubna 2022: Alpine Esports s potěšením představuje 30 nejrychlejších jezdců, kteří budou soutěžit v Alpine Esports Series powered by Binance, která oficiálně odstartuje 28. dubna. Ve spolupráci s partnerem simulačních závodů, společností Race Clutch, se během dvou týdnů uskutečnily kvalifikace Alpine Esports Series, do kterých se přihlásilo 3 054 jezdců, aby předvedli svou rychlost a obratnost v simulátoru Assetto Corsa Competizione.

 

Britský závodník na simulátorech George Boothby se umístil na prvním místě s časem 1:41:230 a odnesl si titul pro jezdce s nejrychlejším kvalifikačním kolem ve hře a 1500 fan tokenů ALPINE. Druhý a třetí jezdec byli Georgovi v patách: Ital Michele Nerbi dosáhl času 1:41:265 a jeho kolega Brit Luke Whitehead 1:41:415.

 

Úplný seznam kvalifikovaných jezdců:

1. George Boothby (Velká Británie)

2. Michele Nerbi (Itálie)

3. Luke Whitehead (Velká Británie)

4. Victor Nicolae

5. James Baldwin

6. Manuel Rodríguez

7. Gaël Valero

8. Andrea Miatto

9. Amos Laurito

10. Lucas Müller

11. Michał Nowakowski

12. Marko Pejic

13. Fabrizio Donoso

14. Dávid Kalocsai

15. Fabien Jeanblanc

16. Artur Czarnecki

17. Théo Rochelle

18. Mathias Kuhn

19. Leon Hoppe

20. Johan Bergera

21. Leonardo Pagano

22. Calandrino Fabio

23. Francesco Trancanelli

24. Carlo D’Elia

25. Michael Romagnoli

26. Davide Arduini

27. Rémy Cresp

28. Samuele Spoto

29. Dorsch William

30. Mariusz Tworzydło

 

Jezdci, kteří se kvalifikovali, nyní zamíří do šampionátu série Alpine Esports, v němž se od dubna do června uskuteční šest závodů rozdělených do tří kol. Před hlavním závodem se jezdci zúčastní sprintového závodu, který určí jejich pozici na trati.

 

Bodový systém bude následující:

 

Sprint

1. místo – 10 bodů
2. místo – 8 bodů
3. místo – 6 bodů
4. místo – 5 bodů
5. místo – 4 body
6. místo – 3 body
7. místo – 2 body
8. místo – 1 bod
Hlavní závod

1. místo – 25 bodů
2. místo – 18 bodů
3. místo – 15 bodů
4. místo – 12 bodů
5. místo – 10 bodů
6. místo – 8 bodů
7. místo – 6 bodů
8. místo – 4 body
9. místo – 2 body
10. místo – 1 bod


První kolo se uskuteční 28. dubna na okruhu Circuit de Catalunya, druhé kolo 12. května na okruhu Paul Richard a třetí kolo 23. června. Diváci šampionátu Alpine Esports Series budou mít možnost hlasovat o trati 3. kola během vysílání 2. kola.

 

Po celou dobu soutěže bude v nabídce široká škála cen, včetně fan tokenů Alpine, zážitkového dne na okruhu s Alpine A110 GT4, simulátoru TRX od společnosti Trak Racer a zakřiveného monitoru BenQ Mobiuz EX3410R. Jezdci budou odměněni za konečné umístění v cíli i za nejrychlejší kolo.

 

Šampionát bude vysílán na kanálech Alpine Twitch a Youtube a také na Binance Live.

 

Sledujte Alpine Esports Series na Twitteru a Instagramu.

 

O ZNAČCE ALPINE

 

Značka, kterou v roce 1955 založil Jean Rédélé, vyniká svými sportovními vozy ve francouzském stylu. V roce 2018 značka představila nový model A110, sportovní vůz věrný nadčasovým principům Alpine, kterými jsou kompaktnost, lehkost, živost a radost z jízdy. V roce 2021 vzniká obchodní jednotka Alpine. Stává se tak značkou věnovanou inovativním, autentickým a exkluzivním sportovním vozům skupiny Renault, která těží z dědictví a řemeslné zručnosti svého historického závodu v Dieppe, stejně jako z inženýrského mistrovství týmů Alpine Racing a Alpine Cars.

 

O SIMULÁTORU ASSETTO CORSA COMPETIZIONE

 

Assetto Corsa Competizione je oficiální videohra GT World Challenge.

 

Díky mimořádné kvalitě simulace vám hra umožní zažít skutečnou atmosféru homologovaného šampionátu FIA GT3, soupeřit s oficiálními jezdci, týmy, vozy a okruhy, které jsou ve hře reprodukovány s dosud nejvyšší dosaženou úrovní přesnosti.

 

Závody ve sprintu, vytrvalostní závody a 24 hodin ve Spa ožijí s neuvěřitelnou úrovní realismu v režimu pro jednoho i více hráčů.

 

Assetto Corsa Competizione se zrodila na základě dlouhodobých zkušeností společnosti KUNOS Simulazioni a plně využívá Unreal Engine 4, aby zajistila fotorealistické povětrnostní podmínky a grafiku, noční závody, animovaná videa a dosáhla nového standardu, pokud jde o realističnost a pohlcení jízdou, díky dále vylepšeným modelům pneumatik a aerodynamiky.

 

Hra Assetto Corsa Competizione je navržena s cílem inovovat a podpořit elektronické sporty, přivést hráče do centra světové soutěže GT World Challenge a posadit je za volant nejprestižnějších závodních vozů GT, které jsou reprodukovány s mimořádnou úrovní detailů.

 

Assetto Corsa Competizione má podle ESRB hodnocení „E“ pro všechny a PEGI 3 pro všechny věkové kategorie a je k dispozici na PC (Steam), PS4 a Xone. Další informace o Assetto Corsa Competizione najdete na adrese www.assetocorsa.net

 

O SPOLEČNOSTI BINANCE

 

Binance je přední světový poskytovatel blockchainového ekosystému a infrastruktury pro kryptoměny se sadou finančních produktů, která zahrnuje největší burzu digitálních aktiv podle objemu. Platforma Binance, které důvěřují miliony lidí po celém světě, se věnuje zvyšování svobody peněz pro uživatele a nabízí bezkonkurenční portfolio krypto produktů a nabídek, včetně obchodování a financí, vzdělávání, dat a výzkumu, sociálního dobra, investic a inkubace, decentralizace a infrastrukturních řešení a dalších. Další informace naleznete na adrese Binance.com

 

O FAN TOKENECH BINANCE

 

Binance Fan Token je typ užitečného tokenu, který podporuje fanouškovské zážitky a propojuje týmy a značky s jejich fanoušky po celém světě. Partnerské týmy mohou fanouškům nabídnout tokeny prostřednictvím Binance Fan Token Launchpads, zatímco fanoušci mohou vyjádřit svou podporu a odemknout jedinečné „fanouškovské momenty“ prostřednictvím exkluzivních odměn, jako jsou: zážitky, které se naskytnou jen jednou za život, limitovaná edice NFT, exkluzivní hlasovací práva v anketách o určitých rozhodnutích klubu vyhrazených pro fanoušky a sběratelské fanouškovské odznaky. Tokeny Binance Fan jsou také k dispozici všem uživatelům Binance prostřednictvím nákupů měn fiat a kryptoměn. Další podrobnosti, dostupné týmové tokeny a nové nabídky naleznete na platformě Binance Fan Token.

 

Úplný rozpis cen

 

Binance Prize Money (90 000 USD)

 

1. místo (šampion Alpine Esports Series):40 000 USD ve fan tokenech ALPINE
2. místo: 25 000 USD ve fan tokenech ALPINE
3. místo: 12 000 USD ve fan tokenech ALPINE
4. místo: 5 000 USD ve fan tokenech ALPINE
5. místo: 2 500 USD ve fan tokenech ALPINE
6. místo: 1 000 USD ve fan tokenech ALPINE
7. místo: 700 USD ve fan tokenech ALPINE
8. místo: 500 USD ve fan tokenech ALPINE
9. místo: 200 USD ve fan tokenech ALPINE
10. místo: 100 USD ve fan tokenech ALPINE

Cena Binance za nejrychlejší kolo v šampionátu: 1 500 USD ve fan tokenech ALPINE

Nejrychlejší kvalifikační kolo ve hře: 1 500 dolarů ve fan tokenech ALPINE

Ostatní ceny Binance (10 000 USD)

 

6 000 USD (= 1 000 x 6) fan tokenů ALPINE pro nové uživatele Binance, kteří naskenují QR kód v živých přenosech Alpine Esports Series
4 000 USD ve fan tokenech ALPINE pro ty, kteří nasbírají všech 5 POAP NFT (NFT nabízené fanouškům během živého přenosu)

 

Další ceny:

 

1. místo (šampion série Alpine Esports):
Zážitkový den na trati s Alpine A110 GT4
Sada světel Philips Hue
Boty Freem Alpine Esports
Rukavice Freem Alpine Esports
Korekční čočky by Shamir
2. místo
Rám Trak Racer TRX
Sada světel Philips Hue
Rukavice Freem Alpine Esports

 

3. místo
Monitor BenQ (EX3410R)
Sada světel Philips Hue
Rukavice Freem Alpine Esports
Top 5

 

Příležitost spojit se s týmem vývojářů Shamir Esports a získání brýlí se špičkovou technologií Esports pro testovací účely
Sada světel Phillips Hue obsahuje:

 

1 světelný proužek Lightstrip
2 prodloužení Lightstrip
2 Hue Play
1 Philips Hue Bridge