24. června 2022

Alpine Esports s potěšením oznamuje, že James Baldwin vyhrál druhý ročník šampionátu série Alpine Esports powered by Binance. Ve spolupráci s partnerem simulačních závodů, společností Race Clutch, zvítězil v posledním kole na světoznámé trati GP Nürburgringu George Boothby.

 

Třetí a poslední kolo šampionátu série Alpine Esports se konalo na světoznámé německé trati GP Nürburgring. Při závodu se všechny oči upíraly na vedoucího jezdce seriálu Jamese Baldwina, zda se mu podaří dosáhnout celkového vítězství. Sprintový závod přinesl spoustu vzrušení, George Boothby se dostal na první místo a zajistil si deset bodů do hlavního závodu.

 

V hlavním závodě se na čele startovního pole odehrála velmi vyrovnaná bitva, v níž se na druhém a třetím místě utkali Boothby a Whitehead. Do cíle však jako první dorazil Marko Pejic, který předvedl působivou jízdu. Po sečtení bodů z obou závodů se na prvním místě umístil George Boothby s 28 body, na druhém Marko Pejic s 25 body a na třetím Luke Whitehead s 20 body.

 

Přestože Baldwin ve 3. kole získal pouze 8 bodů, díky práci, kterou odvedl v předchozích kolech série, se pohodlně stal vítězem šampionátu série Alpine Esports s celkovým počtem 72 bodů. Jako vítěz vyhrává Baldwin jedinečnou příležitost v podobě prémiového zážitku na okruhu s vozem Alpine A110 GT4, fan tokenů ALPINE v hodnotě 40 000 dolarů, vysoce kvalitní sady světel Philips Hue, bot a rukavic FreeM Sim-Racing Alpine Esports.

 

Šampionát Alpine Esports Series byl podporován předním světovým poskytovatelem blockchainového ekosystému a kryptoměnové infrastruktury, společností Binance, která v průběhu soutěže rozdala sdílený fond cen ve výši 100 000 dolarů ve fan tokenech ALPINE. George Boothby si s časem 1:41:230 odnesl domů cenu za nejrychlejší kolo ve hře v kvalifikaci s fan tokeny ALPINE v hodnotě 1 500 dolarů a Marko Pejic získal cenu Binance Fastest Lap Award za nejrychlejší kolo v hlavních závodech. Další ceny od společnosti Binance zahrnovaly sdílený fond cen 6000 dolarů v tokenech ALPINE pro uživatele Binance, kteří naskenovali QR kód během živých přenosů série Alpine Esports, a fond 4000 dolarů v tokenech ALPINE pro fanoušky, kteří nasbírali všech 5 POAP NFT Binance Alpine GT4.

 

Nejlepší závodníci získali také různé další dárky, včetně rámu Trak Racer TRX pro druhého v pořadí, vysoce kvalitního monitoru BenQ (EX3410R) pro jezdce na třetím místě a FreeM Alpine, boty a rukavice a sadu světel Philips Hue pro tři nejlepší závodníky.

 

Druhá sezóna série Alpine Esports se nesla ve znamení nepřetržité akce, kterou sledovalo 250 000 fanoušků, aby viděli souboj nejlepších závodníků na simulátorech ve třech kolech. V prvním závodě, který se jel na okruhu Circuit de Catalunya, se do vedení dostal britský závodník na simulátorech James Baldwin s 29 body, za nímž následovali Luke Whitehead s 26 body a George Boothby s 25 body. Poté se jezdci vydali na trať Paul Ricard, kde opět zvítězil James Baldwin, který zvýšil svůj náskok a do finálového závodu šel s impozantním náskokem.

 

KLASIFIKACE

 

Konečná klasifikace

 

1. James Baldwin – celkem 72 bodů

2. George Boothby – celkem 67 bodů

3. Marko Pejic – celkem 62 bodů

4. Luke Whitehead – celkem 60 bodů

5. Michele Nerbi – celkem 43 bodů

6. Andrea Miatto – celkem 31 bodů

7. Michael Romagnoli – celkem 24 bodů

8. Mathias Kuhn – celkem 19 bodů

9. Mariusz Tworzydło – celkem 10 bodů

10. Victor Nicolae – celkem 9 bodů

11. Florian Bauer – celkem 6 bodů

12. Davide Arduini – celkem 6 bodů

13. Lorenz Hörzing – celkem 4 body

14. Michał Nowakowski – celkem 3 body

15. Artur Czarnecki – celkem 2 body

16. Gaël Valero – celkem 2 body

 

1. kolo

 

1. James Baldwin – 29 bodů

2. Luke Whitehead – 26 bodů

3. George Boothby – 25 bodů

4. Marko Pejic – 15 bodů

5. Andrea Miatto – 14 bodů

 

2. kolo

 

1. James Baldwin – 35 bodů

2. Marko Pejic – 22 bodů

3. Andera Miatto – 17 bodů

4. Michele Nerbi – 15 bodů

5. Luke Whitehead – 14 bodů

 

3. kolo

 

1. George Boothby – 28 bodů

2. Marko Pejic – 25 bodů

3. Luke Whitehead – 20 bodů

4. Michele Nerbi – 16 bodů

5. James Baldwin – 12 bodů