11. července 2022

Alpine Esports s hrdostí oznamuje svou soupisku pro sérii F1 Esports 2022. Po loňském pátém místě Alpine Esports doufá, že nová sestava přinese úspěch jak na trati, tak mimo ni. Vedle loňského nováčka Patrika Sipose přibyla 2 nová jména.

 

V náročném výběrovém řízení si tři jezdci vyzkoušeli své schopnosti. Řidiči prošli nejen rozborem svých výkonů na trati, ale také přísnými kognitivními a fyziologickými testy, které měly zhodnotit jejich nadání a najít jejich optimální výkon.

 

Tito tři jezdci budou soutěžit za Alpine Esports v sérii F1 Esports, která začne koncem tohoto roku na nové hře F1 2022 od společnosti Codemasters. Jezdci budou tým reprezentovat také prostřednictvím vystoupení a obsahu, včetně sezóny 2022 „The Conquest“, minidokumentárního seriálu, který bude sledovat výzvy, jimž jezdci čelí při zdolávání největší soutěže v závodních simulátorech.

 

Opětovné představení pro rok 2022: Patrik Sipos

 

Patrik je mladý 18letý Maďar a rok 2022 bude jeho druhou sezónou pod hlavičkou Alpine Esports.

Jeho první sezona byla pro tým přesvědčivá, získal své první body a v několika závodech se probojoval do třetího kola kvalifikace. Patrik je jednou z vycházejících hvězd F1 Esports a rok 2022 pro něj bude klíčový a nemůže se dočkat, až začne! Patrikův talent se neomezuje pouze na populární simulátor F1 a s týmem Alpine Esports n°36, který řídí Fernando Alonso, se zúčastnil virtuálního závodu Le Mans. V letošní sezóně má jasný cíl: závodit v čele startovního pole a získat své první vítězství v sérii F1 Esports.

 

Čerstvá krev pro rok 2022: Samuel Bean & Filip Prešnajder

 

Samuel je mladý 18letý španělský jezdec, jehož kariéra v motorsportu začala na motokárách a brzy se přesunula k závodění ve virtuálním světě. Samuel se v roce 2021 úspěšně kvalifikoval do série F1 Esports Challenger a už si v této soutěži vydobyl jméno. Samuel skončil ve své první sérii na 6. místě a v průběhu sezony se probojoval k vítězství. Alpine Esports věří, že tento mladý Španěl bude v roce 2022 jedním z těch, které je třeba sledovat. Že vám to zní povědomě?

 

Filipovi je 19 let a pochází ze Slovenska. Jeho závodní kariéra na simulátorech začala vítězstvím v sérii Challenger na PlayStation v roce 2019. Rychle přešel k závodění na počítačových simulátorech, kde se v roce 2020 připojil k týmu Scuderia Ferrari. Při své první kvalifikaci s týmem všechny ohromil tím, že dokončil Q3 a v závodě se umístil v první šestce. V roce 2021 přestoupil do týmu Alfa Romeo, kde ho čekala náročná sezona. Filip chce v novém týmu a s novým přístupem v Alpine ukázat svůj skutečný talent a potenciál.

 

Vedení výcviku a rozvoje talentovaných jezdců ve společnosti Alpine Esports; Richard Arnaud – Vedoucí týmu Alpine Esports

 

"Rok 2022 je novým krokem ve vývoji Esportu Alpine. Náš tým se v této sezóně změnil. Máme pravděpodobně nejmladší tým na startu, ale máme své ambice. Rok 2021 byl pro všechny rokem učení se, vzestupů a pádů, ale věřím, že máme velmi pevný základ a chemie v týmu působí již nyní velmi pozitivně. Neočekáváme, že bychom byli papírovými favority, naším cílem bude zajet stejně dobrý výsledek jako loni, kdy jsme skončili pátí, a bojovat o stupně vítězů. Celý tým má obrovskou motivaci dostat Alpine Esports co nejvýše!

 

Přečtěte si, co jezdci říkají o své nadcházející sezóně 2022:

 

Patrik Sipos – Jezdec Alpine F1 Esports

 

Jsem rád, že mohu pokračovat v Alpine Esports, minulý rok byl pro mě velkou školou, ve které jsem získal své první body a dokázal jsem, že dokážu závodit na špici. Prahnu po vítězství a nemohu se dočkat, až začneme sezónu 2022 a Alpine Esports se dostane do čela startovního pole!

 

Samuel Bean – Jezdec Alpine F1 Esports

 

Tento rok bude můj první. Mám spoustu ambicí; jednou z nich je samozřejmě učit se, ale určitě chci získat své první body pro tým, jakmile dostanu příležitost. Stejně jako Fernando během Velké ceny doufám, že zazářím ve virtuálním světě. Dám svému týmu maximum!

 

Filip Prešnajder – Jezdec Alpine F1 Esports

 

„Po dvou letech v F1 Esports jsem chtěl vstoupit do nového a ambiciózního projektu, který mi dá šanci dokázat svou hodnotu. Minulá sezóna byla náročná, protože jsem kombinoval esport se studiem, ale teď, když jsem dokončil studium, se na esport soustředím na 100 %. Tým Alpine Esports se již osvědčil jako místo, kde jezdci dostávají velké příležitosti k úspěchu, takže se nemohu dočkat, až začnu a budu jedním z pozitivních překvapení letošního roku!”

 

Tato nová sestava pro sérii F1 Esports podtrhuje pokračující závazek značky Alpine růst a rozvíjet se v oblasti esportu. Ti, kteří chtějí Alpine podpořit v jejích esportových a herních dobrodružstvích, mohou najít informace o týmu na webových stránkách Alpine nebo sledovat závodníky v přímém přenosu na stránkách www.twitch.tv/Alpine