13. září 2022

Alpine Esports s potěšením oznamuje, že se zúčastní virtuální série Le Mans 2022–2023 po boku největších světových výrobců automobilů a simulačních závodních týmů. První závod oficiálně odstartuje v sobotu 17. září závodem „8 Hours of Bahrain“.


Virtuální série Le Mans 2021–2022 přilákala 81 milionů diváků a letos v září se dočká svého velmi očekávaného návratu. Série 2022–2023 bude probíhat od září do ledna a zúčastní se jí 40 týmů, v nichž se výrobci a esportovní týmy utkají o podíl na cenách ve výši 250 000 dolarů.

 

Tým Alpine Esports budou tvořit francouzský virtuální závodník Tom Lartilleux, nizozemský virtuální závodník Collin Spork, americký virtuální závodník Rory MacDuff a profesionální jezdec Sacha Lehmann z Francie. Personální tým budou tvořit manažer týmu Robin Bondon, trenér jezdců Jurgen Van Bergen a inženýr pro nastavení strategie& Laurent Keersmaekers.

 

Tým má na svém kontě úctyhodný seznam úspěchů na skutečné i virtuální trati, což z něj činí sílu, se kterou je třeba v sérii počítat. Mezi nejvýznamnější patří nedávné vítězství Sporka na mistrovství světa Formula Sim Racing 2022 a vítězství Lartilleuxe v Manufacturer Series na 4. ročníku World Tour v Salcburku v Gran Turismo Sport. Také v roce 2019 se stal vicemistrem Lehmann: Mistrovství Evropy Formule Renault 2.0.

 

Značka Alpine Esports také představila exkluzivní design pro Le Mans Virtual Series, který zahrnuje výrazný vzhled s ikonickou značkou a barevnou paletou Alpine. V letošní sérii Alpine Esports bude mít vůz číslo 36 s logy klíčových týmových sponzorů, jako jsou přední kryptoměnová platforma Binance, EKWB, Mandiant, Trak Racer a Shamir.

 


Klíčová data virtuální série Le Mans 2022–2023:
• 8 hodin Bahrajn – 17. září
• 4 hodiny Monza – 8. října
• 6 hodin Spa Francorchamps – 5. listopadu
• 500 mil Sebringu - 3. prosince
• virtuální 24 hodin Le Mans – 14. & 15. ledna„Poté, co tým ukázal velký potenciál během posledního závodu 24h Le Mans Virtual v lednu 2022, pokračoval v růstu a další krok byl zcela jasný: účast ve virtuální sérii Le Mans 2022–2023. Máme před sebou vzrušující výzvu, do které jsou zapojeni noví lidé, a jsme nesmírně motivovaní. Něco nás již spojuje, stejný cíl: dostat Alpine Esports co nejvýše ve vytrvalostní kategorii!“ řekl Robin Bondon, Alpine Esports, manažer týmu LMVS.

 

„Je opravdu vzrušující podílet se na další virtuální sérii Le Mans a mít možnost prezentovat značku Alpine Esports na jedné z největších scén simulačních závodů. Tým, který jsme dali dohromady, je nesmírně talentovaný a já se nemohu dočkat, až všem ukážeme, čeho můžeme na trati dosáhnout“ dodává Guillaume Vergnas, Alpine Esports, Senior manažer pro rozvoj obchodu.