ŘEDITEL PROJEKTŮ ZÁVODNÍ EXPANZE

Davide Brivio

Davide podepsal smlouvu s týmem Alpine F1 v lednu 2021 jako závodní ředitel podřízený generálnímu řediteli Alpine Laurentu Rossimu.

Davide Brivio – Alpine

Biografie

Davide dříve působil ve vedoucích funkcích v MotoGP a v roce 2020 dovedl tým Suzuki k zisku dvojnásobného titulu mistra světa, když jezdec Joan Mir vyhrál šampionát jezdců a značka ovládla pohár konstruktérů.

 

Tento Ital vyrostl nedaleko Monzy a k motoristickému sportu ho přivedly motokrosové závody na místní trati. V roce 1990 zahájil Davide kariéru v motorsportu jako tiskový mluvčí ve World Superbikes a v roce 1992 se stal v této sérii manažerem týmu Belgarda Yamaha Racing Division. V roce 1993 přešel do továrního týmu Yamaha, aby se v roce 1995 stal jeho manažerem.

 

V roce 2002 přešel Davide do týmu Yamaha MotoGP, což znamenalo pro tým éru úspěchů v letech 2004–2010, kdy získal čtyři vítězství v šampionátu jezdců a čtyři tituly mistra světa poháru konstruktérů. V té době měl Davide zásadní podíl na angažování legendy MotoGP Valentina Rossiho do týmu, se kterým italský jezdec získal čtyři tituly mistra světa. S Valentinem spolupracoval až do roku 2013 jako konzultant.

 

Před návratem značky Suzuki do MotoGP v roce 2015 se Davide stal manažerem týmu, jehož úkolem bylo vychovávat talentované mladé jezdce a zároveň usilovat o postup týmu mezi světovou špičku.